2016 spalio 13 – 16 d.
2016 spalio 13 – 16 d.

In Latino 2016

2016 m. spalio 13–16 d. jau vienuoliktą kartą vyks Lotynų Amerikos kultūros festivalis IN LATINO. Ši šventė ir šiemet Vilnių pripildys egzotiškojo regiono spalvų, kvapų, skonių bei nuotaikų.

Specialios vakarienės, susitikimai, filmų seansai, gatvės menas ir muzika – tik dalis festivalio programos.

Ryškiausias šių metų IN LATINO akcentas – Meksikos dailininkės FRIDOS KAHLO gyvenimas, kūryba, jos pabrėžtas moteriškumas. Spalio viduryje Fridos dvasia – aplink mus ir mumyse – įkvėps gyventi drąsiau ir spalvingiau.

KAS YRA FRIDA KAHLO?
Menu

Renginiai

NUO SPALIO 13, Kt
Renginys nemokamas

Frida pas Žemaitę

IN LATINO dovana Vilniui - menininkės Paulės Bocullaitės pieštas Fridos Kahlo portretas

SPALIO 13, Kt
Įėjimas nemokamas
20:00

Tekilos ir Mezcalio degustacija

Degustacijos metu ragausime skirtingų gamintojų, skirtingų išlaikymų ir stilių gėrimus.

SPALIO 14, Pn
16:45

Filmo seansas

Frida

“Frida” / 2002 / JAV, Kanada, Meksika / 123 min. / rež. Julie Taymor

SPALIO 16, Sk
13:00

Filmo seansas

Fridos gyvenimas

“Frida, Still Life” / “Frida, naturaleza viva” / 1983 / Meksika / 108 min. / rež. Paul Leduc

SPALIO 16, Sk
Renginys nemokamas
15:00

SPALIO 15, Št     17:00 - 3:00

ONE DAY TRIP @PAVILJONAS

klubas „Paviljonas“ (Pylimo g. 21 B)

2016 m. IN LATINO akcentas – spalvinga, egzotiška ir drąsi Fridos Kahlo asmenybė, jos įvaizdis ir kūryba. Paveikti šios žymios ryškios Meksikos dailininkės rudens savaitgalį leisime diskutuodami, improvizuodami, ragaudami, piešdami ant kūno, verdami papuošalus, gerdami kakavą ir žinoma, šokdami.

Pojūčių stotelė
17:00 - 19:00

Kūrybinės apyrankių vėrimo dirbtuvės ir tropinės istorijos su Vilija Karalevičiūte

Tagua.lt idėjos autorė ir puoselėtoja, ekologiškų papuošalų iš tropinių sėklų ir kauliukų kūrėja Vilija Karalevičiūtė pasakos apie savęs, kaip moters–kūrėjos, atradimą svetimoje tolimojo Ekvadoro kultūroje, apie priartėjimą prie laukinės gamtos bei iš jos gautas dovanas. Bus galima ne tik paklausyti Vilijos pasakojimų, bet ir sudalyvauti jos vedamose kūrybinėse dirbtuvėse – suverti sau arba kitam žmogui moterišką/vyrišką STARS apyrankę iš tropinės Acai palmės vaisių kauliukų. Dalyvio mokestis bus skirtas fondui, kuris padeda po žemės drebėjimo nukentėjusioms Ekvadoro miestelio Canoa šeimoms.

Dalyvio mokestis į kūrybines dirbtuves – 15 Eur / registruotis el. paštu: [email protected]

Pasiklausyti pasakojimo gali atvykti visi norintys.

18:00 - 19:00

Autentiškos kakavos degustacija

Renginys nemokamas

Kodėl Majai ir Actekai kakavą vadino „dievų maistu“? Dorota papasakos kakavos istoriją bei kaip ji pati atrado šį gėrimą. Aptardama, kokį poveikį daro šis gėrimas, suteiks galimybę jo paragauti. „Autentiška kakava labai pagerina kraujotaką ir širdies veiklą, tuo pačiu atpalaiduoja ir sukelia gerų emocijų“, – sako Dorota. Tai, ko reikia, pradedant „In Latino“ vakarėlį!

Dalyvių skaičius neribojamas, kakavos kiekis ribotas.

21:00 - 24:00

Ink Latino

Specialiai „In Latino“ proga klube „Paviljonas“ vienam vakarui įsikurs tatuiruočių salonas, kuriame meistrės Violetta, Simona ir Inga norintiems tatuiruos Lotynų Amerikos tematikos rožes, paukštelius, kaukoles ir kt.

Tatuiravimas bus mokamas.

Susitikimų stotelė
19:30 - 21:00

Frida Kahlo – inspiracija šiuolaikinei moteriai

Renginys nemokamas

Turbūt lig šiol ryškiausia Meksikos menininkė Frida Kahlo dažnai laikoma feminizmo legenda bei pabrėžto moteriškumo ir stiprybės simboliu. Ar ji iš tikro išlieka tokia aktuali ir šiandieniame pasaulyje? Mados industrijos žinovė Victoria Dias, lietuvių kalbos redaktorė ir menininkė Aira Leonidovna bei tatuiruočių meistrė Violetta Melnikova kviečia pažvelgti į Fridą kaip į stiliaus ikoną ir inspiraciją šiuolaikinei moteriai. Fridos įsimintina kūryba, jos spalvinga gyvenimo istorija bei įspūdinga išvaizda ne tik skatina kalbėti apie moterų vaidmenį mene, kultūroje, politikoje, bet ir provokuoja naujai pažvelgti į save.

Temos:

  • „Fridos kostiumas ir išvaizda“ (mados industrijos žinovė Victoria Dias).
  • „Frida Kahlo kaip šiuolaikinės moters įkvėpėja“ (lietuvių kalbos redaktorė ir menininkė Aira Leonidovna).
  • „Lotynų Amerikos tatuiruočių kultūros istorija“ (tatuiruočių meistrė Violetta Melnikova).
Apie Viktoriją Dias
Save ji pristato kaip tekstilės inžinierę, mados branding’o ir tendencijų ekspertę bei analitikę. Ji jau 13 metų teikia konsultacijas ir padeda vystyti mados industrijos vardus bei kurti jų inovatyvius identitetus. www.victoriadias.com
Apie Airą Leonidovną
Leidybos projektų koordinatorė leidykloje „Kitos knygos“ ir lietuvių kalbos redaktorė, save vadinanti hedoniste ir nuotykių ieškotoja. Ji taip pat yra pilietinė aktyvistė, dalyvaujanti viešose akcijose ir performansuose. Leonidovna – tai pankiškas slapyvardis, kuris patinka Airai dėl to, kad taip pat kaip ir nuobodulio ji nemėgsta pernelyg siauros lietuvio / -ės sampratos.
Apie Violettą Melnikovą
Tatuiruočių meistrė, taip pat užsiimanti skulptūra bei rūbų dizainu, papasakos apie Lietuvoje turbūt iki šiol mažai girdėtą Lotynų Amerikos tatuiruočių kultūros istoriją. Ji atskleis, iš kur kyla šiuolaikinės vakarietiškos mados dalimi tapusios tatuiruotės, t. y. gėlėmis puoštos kaukolės, Mergelė Marija su kaukolės veidu ir kiti „religiniai“ personažai. Violetta taip pat kalbės apie savo kūrybines paieškas Lotynų Amerikos regione bei apie bendravimą su ten gyvenančiais indėnų tautų dvasiniais lyderiais ir šamanais. Po pasakojimo visi norintys bus pakviesti pačiame „Paviljone“ pasidaryti tatuiruotes pagal Violettos iš Pietų Amerikos parsivežtus eskizus!
Ritmo stotelė
21:00

„Kitas kampas“ Lotynų Amerikoje

Renginys nemokamas

Improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai niekada nesiruošia iš anksto, pasirodymas gimsta čia ir dabar, bendroje simpatijoje tarp aktorių ir žiūrovų. Kiekvienas pasirodymas – vienintelis, unikalus, niekada ir niekur nerodytas. Šįvakar „Kito kampo“ aktoriai improvizuos In Latino nuotaikoje – nei jie, nei mes nežinome detalių ir kaip viskas pasisuks, gal atsidursime Kuboje, gal su mumis kalbėsis Che Guevara, o gal stebėsime kokį nors juokingą nutikimą faveloje Rio de Žaneire!

22:00 - 3:00

Eklektiškos latino muzikos kolekcija su DJ Stavaris

Renginys nemokamas

„Paviljono“ šokių aikštele ir didžėjaus pultu rūpinsis žinomas kompozitorius ir radijo stoties NERINGA FM, anot jo paties, ekstravagantiškos laidos WORLD MUZIK rengėjas ir vedėjas Marius Stavaris. Jis žada daug kokybiškų ir kojas kilnojančių Lotynų Amerikos inspiruotų ritmų ir melodijų.

Apie Marių Stavarį
Grupių VERSLO RIZIKOS REZERVAS ir DARBO DŽIAUGSMAI lyderis, originalaus žanro kūrinių autorius ir atlikėjas, žodinio meno meistras, pasižymintis savita atlikimo maniera. Radijo stoties NERINGA FM klausytojams jis žinomas kaip ekstravagantiškos dvisavaitinės laidos WORLD MUZIK rengėjas ir vedėjas. 2015 metais Stavaris sukūrė muziką Vido Bareikio spektakliui HAMLETAS Kauno nacionaliniame dramos teatre. Už šį darbą jis buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui. Muzika: www.goo.gl/98YOqT
Lotynų Amerikos gatvė
17:00 - 22:00

Parke, šalia „Paviljono“, pakviesime persikelti į Lotynų Amerikos gatvę, kur jūsų lauks spalvinga šiluma ir gatvės maistas. Restoranai ant ratų, paragauti Karibų jūros regiono virtuvės patiekalus siūlantis „El Caribo“ bei meksikietiškus spalvingus patiekalus ruošiantis „Peligroso“, šildys aštriais skoniais.

Vietos

Partneriai

Kontaktai

[email protected]

+370 60 703 013

facebook.com/InLatino

instagram.com/in_latino