--> */?> In Latino / Lotynų Amerikos kultūros dienos / 2014 spalio 9 – 16 d.
--> */?>
Menu

„Miesto planavimas – Medeljino transformacija“

Iki transliacijos liko:

Kolumbijos muzikinių vaizdo klipų rinkimai

Ryškių skonių ir ritmingų melodijų vakaras. Geriausio Kolumbijos muzikinio klipo rinkimai, dovanos žiūrovams, vyno degustacija ir apdovanojimai. Vakaro atmosferą užkaitins sparčiai populiarėjanti grupė „Parranda Polar“, grojanti kolumbietiškos kumbijos ritmais alsuojančią muziką.

spalio 15 d. 18:00 – klubas „Tamsta“

*/?>

Apie

Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Lotynų Amerikos? Visa tai galite patirti per kasmet, spalio mėnesį, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas „In Latino“.

Renginiai

Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Lotynų Amerikos? Visa tai galite patirti per kasmet, spalio mėnesį, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas „In Latino“.

--> */?>

Fotografijų paroda „FIDAAC 2014: Lotynų Amerikos žvilgsniai“

spalio 9 – 20 d. ŠMC kino salė
darbo dienomis nuo 17 iki 22 val., savaitgaliais nuo 14 iki 22 val.

Asmeniniai mūsų potyriai ir skirtingi žvilgsniai. Kaip ir vienuolikos Pietų Amerikos šiuolaikinių fotografų parodoje FIDAAC 2014, į kurią jie buvo atrinkti dėl gilaus ir įvairiapusio meninio pajautimo bei išvystytos technikos. Ši paroda perkelia mus į nepaprastą visatą, kupiną natūralumo ir pasroviui plaukiančių personažų. Neryškūs vaizdai kelia susižavėjimą, o gyvos spalvos - poetines įžvalgas. Pagrindinė parodos tema yra moterys ir vanduo. Jos primena Ofelijos mitą, tyrinėja asmeninės pranašystes bei skenduolių tematiką.

Parodos autoriai: Ángela Carabalí (Kolumbija), Carlos Pineda (Kolumbija), Víctor Galeano (Kolumbija), Daniel González (Kolumbija), Melissa Cartagena (Kolumbija), Karen Paulina Biswell (Kolumbija), Jorge Panchoaga (Kolumbija), Marina Marchetti (Brazilija), José Daniel Zuluaga López (Kolumbija), Guilherme Machado (Brazilija), José Alarcón (Čilė)

Parodos kuratorius: Jonathan Hinault (Prancūzija)

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Parodos lankymas nemokamas

„Garsų įkvėptos nebylaus kino naktys“

Turbūt jau nebestebina klasikos ir šiuolaikinių formų sintezė. Jų daug ir įvairių. Trijose kino naktyse - trys skirtingi klasikiniai Meksikos nebylūs filmai. Filmų muzikinis takelis kuriamas čia pat.

--> */?>

spalio 10 d. 19:30 Restoranas „Yucatan“

Dalyvauja: DJ Analoginis Polivoksas (artscape, LT)

Filmas: „Geležinis kumštis“ / „El puño de hierro“ (Meksika, 1927, nebylus, 80 min.)

Jaunai porelei grėsmę kelia velnio apsėstas gydytojas, kuris nori paversti vaikiną priklausomą nuo narkotikų ir tokiu būdu pasisavinti jo merginą. Dėl filme gvildenamų homoseksualumo, priklausomybės nuo narkotikų temų, vos pasirodęs ekranuose 1927 metais „Geležinis kumštis“ ilgam dingo iš visuomenės akiračio. Tik XX-ojo amžiaus pabaigoje senoji filmo kopija buvo restauruota ir 2001 metais Meksike įvyko šio fantastiško, laiką pralenkusio, filmo premjera.

 

spalio 12 d. 19:30 Restoranas „Yucatan“

Dalyvauja: DJ Matas aerobica

Filmas: „Tepejako kalva“ / „Tepeyac“ (Meksika, 1917, nebylus, 65 min.)

Meksikietis diplomatas darbo reikalais laivu vyksta į Europą. Vokiečių kareiviai nuskandina laivą, dar nespėjusį pasiekti Senojo žemyno krantų. Meksikoje likusi diplomato mergina Lupita sulaukia telegramos su liūdna žinia. Jai nebelieka nieko kito, kaip tik laukti stebuklo.

„Tepejako kalva“ yra seniausias iki šių dienų išlikęs pilnametražis nebylus meksikietiškas filmas, o kartu ir pirmas filmas apie Gvadalupės legendą. Tepejako kalva, dar vadinama Gvadalupe, yra šventa Meksikos vieta. 1531 metais indėnui Chuanui Diegui čia apsireiškė Mergelė Marija.

 

spalio 13 d. 19:30 Restoranas „Yucatan“

Dalyvauja: DJ Das Polyester

Filmas: „Traukinys vaiduoklis“ / „El tren fantasma“ (Meksika, 1927, nebylus, 71 min.)

Šios nuotykinės veiksmo juostos siužeto ašis yra meilės trikampis. Geležinkelio inžinierius (tuometinis Meksikos kino dievaitis Carlosas Villatoro) siunčiamas ištirti serijos nusikaltimų vienoje geležinkelio stotyje. Nuvykęs ten, inžinierius sutinka ir įsimyli gražuolę stoties viršininko dukterį, tačiau jam kelią pastoja vietinis gaujos vadeiva.

1927 metais nufilmuotas „Traukinys vaiduoklis“ yra vienas iš įdomiausių ir linksmiausių nebylių Meksikos filmų. Tikėdamasis didelės tarptautinės filmo sėkmės, režisierius García Moreno paaiškinimus filme parašė ispanų ir anglų kalbomis, tačiau Holivudo dominavimas ir Europos kino iškilimas neleido šiam filmui išpopuliarėti už Meksikos ribų.

 

Restoranas „Yucatan“ (Pylimo g. 2 / Islandijos g. 6, Vilnius)

Renginiai nemokami

*/?>

Vakarėlis „Tropical Soundclash with SIERRA“

spalio 11 d. 23:00 Restoranas „Soul & Pepper“

Tropical Soundclash - tai jau kelis metus veikiantis Artiomo Soldatovo, dar žinomo kaip Souldatov, ir Vytauto Versecko, žinomo kaip Weedska, draugiškos muzikinės dvikovos projektas. Šių aistringų melomanų neriboja jokie stilistiniai rėmai, įtakos driekiasi nuo Afrikos iki Šiaurės ašigalio, nuo Tolimųjų Rytų iki Lotynų Amerikos, o laikotarpiai nuo 40-ųjų iki ateities. Jie groja Jamaikoje kilusiu muzikinės dvikovos (angl. soundclash) formatu, kuriame diskžokėjai pasikeisdami varžosi dėl klausytojų simpatijų parinktai dainai, ar jų virtinei.

Restoranas „Soul & Pepper“ (Gedimino pr. 9, Vilnius)

Vakarėlio lankytojams - tropinės vaizdo projekcijos ir specialiai paruoštas kokteilis „Paloma“ už specialią kainą.

Renginys nemokamas

„Kolumbijos lietuvių gyvenimas iš pirmų lūpų“

spalio 12 d. 15:00 Geltonos sofos klubas

Šiltas ir jaukus pokalbis su Jurgio Didžiulio seneliais Algiu ir Laima Didžiuliais.

Vakaras, nukeliantis į Kolumbiją, karo metus. Apie jauno lietuvio pasirinkimus atsidūrus nežinomoje šalyje, apie atradimus, džiaugsmus ir liūdesį. Apie viską, kas buvo ir kas yra - iš tikrojo gyvenimo gyvai. Iš pirmų lūpų.

Dalyvauja: Algis ir Laima Didžiuliai, Zita Kelmickaitė

Geltonos sofos klubas (A. Strazdelio g. 1, Vilnius)

Renginys nemokamas

Magiškasis realizmas

Literatūros vakaras rašytojui Gabrieliui Garsijai Markesui (Gabriel García Márquez) atminti

spalio 13 d. 19:00 Kavinė „MAma's Café“

2014 m. balandžio 17 d. mirė pasaulinio garso Kolumbijos rašytojas, žurnalistas, leidėjas, Nobelio literatūros premijos laureatas Gabrielis Garsija Markesas. Kartu su rašytojo gerbėjais dar kartą prisiminkime jo kūrybą ir atraskime naujas jos apraiškas. Viena iš jų - pagal rašytojo scenarijų sukurtas trumpametražis nebylusis filmas „Mėlynasis omaras“ („La langosta azul“, 1954 m.). Filmo nuotaiką padės sukurti jaunųjų muzikantų Kristijono Ribaičio (gitara) ir Jurgio Tamošiūno (saksofonas) atliekamos improvizacijos.

Dalyvauja:

Aušrinė Marija Pavilionienė

Dalia Ibelhauptaitė

Gediminas Šeduikis

Kavinė „MAma's Café“ (Arklių g. 18, Vilnius)

Renginys nemokamas

Kolumbijos vaizdai troleibuse. „Laisva minutė kinui!“

spalio 7 – 16 d.

Minutė, skirta tik keleiviui, prasminga įkvepianti, siūlanti atsiriboti nuo lietingų, pilkų gatvių, mobiliųjų telefonų ekranų, liūdnų žinių laikraščiuose ir kviečianti vizualiuoju tiltu persikelti į kitos kultūros miesto gyvenimus.

„Laisva minutė kinui!“ tai mobilaus laikino kino teatro projektas. Specialus troleibusas, kuriame atsitiktine tvarka kelias savaites transliuojami Kolumbijos autorių sukurti vienos minutės filmukai. Vilniaus miesto gatvėmis važiuojanti viešojo transporto priemonė kvies ne tik nukeliauti į reikiamas vietas mieste, bet kartu sudalyvauti trumpame kino seanse. Pagyvinkite kasdienes keliones!

Kūrybinės dirbtuvės „Moteriška tropikų elegancija“

spalio 13 d. 18:00 Restoranas „Sofa de Pancho“

Moterys ir merginos, savaitę pradėkite nenuobodžiai ir kūrybingai, pajuskite laukinę eleganciją iš Pietų Amerikos tropikų.

Kaip ir dera pirmadienio vakarą, iš pradžių - restorano šeimininkų pagamintas nealkoholinis meksikietiškas kokteilis. Nenusiminkite, po prezentacijos apie tekilą ir meksikietiškų užkandžių fantazijai ribų tikrai nebus. Tada prasidės pats visų vakaro dalyvių kūrybinis procesas. Papuošalų menininkė Vilija Karalevičiūtė pristatys projektą Tagua.LT. Tai - ekologiški, organiški papuošalai iš tropinių palmių sėklų. Užsikrėtusios Pietų Amerikos tropikų nuotaika, skambant lotynų melodijoms, vakaros viešnios galės pačios susiverti vėrinį ir įsiamžinti fotografijoje. Pasiduokite kūrybinei avantiūrai.

Restoranas „Sofa de Pancho“ (Visų Šventųjų g. 5, Vilnius)

Bilieto kaina: 40 Lt

Registracija šiame puslapyje (vietų skaičius ribotas).

Paskaita „Autorinės teisės mene ir komunikacijoje“

spalio 13 d. 16:00 Vilniaus universitetas (Saulėtekio alėja 9, I rūmai, Kūrybos komunikacijos salė, JR 5)
spalio 14 d. 16:00 Vilniaus dailės akademija (Maironio g. 3, DIC multifunkcinė auditorija 112)

„Autorių teisių apsauga ir visuomenės prieigos prie kūrybos teisė“ (Dr. Stasys Drazdauskas) - paskaita apie tai, ko siekia autorių teisė, kokie yra apsaugos principai ir kokios yra išimtys iš autorių teisių. Diskusija apie balansą tarp autorių teisių ir visuomenės teisės prieiti prie kūrybos paveldo, apžvelgiant situaciją ir Lotynų Amerikos valstybėse

„Piratavimo priežastys ir kovos su piratavimu strategijos“ (Dina Adomavičiūtė) - paskaita apie priežastis, sąlygojančias piratavimą, apžvelgiant tradicinius kovos su piratavimu būdus, aptariant ir Lotynų Amerikos situaciją.

Dalyvauja:

Dr. Stasys Drazdauskas (Advokatų kontoros „Borenius“ advokatas, VU teisės fakulteto lektorius)

Dina Adomavičiūtė (LANVA pirmininkė, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos prezidentė)

Kino programos partnerių FIDAAC atstovas (trumpai apie situaciją Kolumbijoje)

„Miesto planavimas – Medeljino transformacija“

spalio 14 d. 15:00 LR kultūros ministerija, Baltoji salė (211 kab.)

Nuotolinės (online) konferencijos metu pasakojama apie Medeljino miesto (Kolumbija) pagrindinius principus, valdymo įrankius. Garsių architektų Serchijaus Fadžardo Valderamos (Sergio Fajard Valderrama) bei Alonzo Salazaro (Alonsos Salazar) darbus, kaip sėkmingai įgyvendintų idėjų pavyzdžius.

Karlosas H. Jaramija Arangas (Carlos H. Jaramillo Arango)

Nuotolinės konferencijos kalbėtojas skaitė pranešimus apie miesto planavimą ir Medeljino transformaciją Kinijoje, Dubajuje, Meksikoje, Argentinoje, Venesueloje, Ekvadore, Briuselyje, kitose pasaulio vietose bei šiais metais Vilniuje.

Specializuojasi architektūros srityje, yra Londone įkurtos Architektūros asociacijos narys. 1985 m. jis dalyvavo sertifikuotoje architektūros programoje Bolivaro Universitete, Medeljine. Sertifikuotos Antonijaus Gaudžio (Antonio Gaudi) istorijos programos dalyvis Aukštesniojoje techninėje architektūros mokykloje Barselonoje, Ispanijoje.

Architektas, kurio specializacija yra miestų planavimas, turintis patirties viešajame ir privačiame sektoriuose, buvęs Medeljino miesto planavimo skyriaus direktorius, vadovaujant Serchijui Fadžardui (Sergio Fajardo) ir Alonzui Jaramijui (Alonso Jaramillo) (2007–2009).

Tęsdamas Medeljino transformaciją, kurią pradėjo Serchijus Fadžardas, (biudžetas - 5 milijonai JAV dolerių), jis koordinavo Alonzo Jaramijo plėtros plano, pavadinto „Medeljinas yra konkurencingas miestas“, kūrimo procesą. Šis projektas į rezultatą orientuoto valdymo vertinimo skalėje surinko 838 taškus.

Dalyvauja:

Karlosas Arango (Carlos Hernando Jaramillo Arango) (vyr. Medeljino miesto architektas) nuotoliniu (online) būdu

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas (gyvai)

LR kultūros ministerija, Baltoji salė (211 kab., J. Basanavičiaus g. 5)

Renginys nemokamas

„Kavos istorijos ir degustacijos“

spalio 14 d. 19:00 Restoranas „Yucatan“

Gerdami kavą turbūt net nepagalvojate, kaip ypač daug aromatų turintis gėrimas šitoks ir tampa?

Smalsu sužinoti: būtent šis renginys yra skirtas tiems žmonėms, kurie nori pažinti, užuosti, atrasti, pamėgti vieną iš kompleksiškiausių gėrimų pasaulyje - kavą. Renginyje pristatysime visą šio gėrimo kelią - nuo kavos pupelės iki puodelio. Diskutuosime apie kavos skonius ir aromatus, kurių priskaičiuojama daugiau nei 800!

Kviesime ragauti ypatingas rūšines kavas iš Lotynų Amerikos ir raginsime išdrįsti kavą ragauti be šalutinių priedų, paruoštą įvairiais alternatyviais būdais. Visos degustuojamos kavos bus rankų darbo, šviežiai skrudintos. Būtent tai ir yra netikėtų, malonių pojūčių garantas!

Dalyvaujančių laukia paskaita apie kavą, vaišės aromatinga, šviežiai skrudinta, rūšine Kolumbijos kava, trumpametražių Kolumbijos kino filmų seansas, profesionali Lotynų Amerikos kavų degustacija „Cupping’as“.

Dalyvauja:

Domas Ivonis - Lietuvos kavos ruošimo čempionas („TasteMap“)

Ieva Malijauskaitė - Lietuvos Latte Art čempionė („TasteMap“)

Restoranas „Yucatan“ (Pylimo g. 2 / Islandijos g. 6, Vilnius)

Renginys nemokamas

Registracija šiame puslapyje (vietų skaičius ribotas).

Kolumbijos muzikinių vaizdo klipų rinkimai

spalio 15 d. 19:00 („Parranda Polar“ koncertas 20:30) Klubas „Tamsta“

Ryškių skonių ir ritmingų melodijų vakaras. Kartu su Gyčiu Ivanausku žiūrovai bei kompetetinga žiuri (Jurgis Didžiulis, IN LATINO ambasadorius, muzikantas; Izolda Keidošiūtė, kino kritikė, žurnalistė; Renata Šukaitytė, kinotyrininkė; Jurga Dikčiuvienė, kino prodiuserė; Paulius Zaviša, kūrybinių projektų vystytojas) rinks geriausią Kolumbijos muzikinį vaizdo klipą. Vakaro atmosferą užkaitins sparčiai populiarėjanti grupė „Parranda Polar“, grojanti kolumbietiškos kumbijos ritmais alsuojančią muziką.

Dalyvauja: Gytis Ivanauskas, Petras Jarašiūnas

Apie grupę „Parranda Polar“

Kolumbijoje gimusi kumbija į Lietuvą atkeliavo paskleisti šiltos saulės keliamą džiugesį. Ir Pietų Amerikoje, ir Lietuvoje susipažinę draugai sukūrė pirmajį Lietuvoje kumbijos trio, pavadinimu „Parranda Polar“. „Parranda“ reiškia kolumbietišką, šeimynišką kaimo šventę, kuri neįsivaizduojama be armonikos ir perkusijos garsų, vienos kitos taurelės skalsesnio gėrimo, o „Polar“ žymi mūsų šiaurietišką, europietišką kilmę", - sako grupės nariai Adomas, Vytas ir Jonas. Iš akordeono dumplių pilsis savaninių putpelių gaidos, skardžioji perkusinė tarka čirps cikadų nakties garsais, būgnais skambės genamų galvijų kanopų dundesys, o bosinė gitara primins hamako svyravimą ir saldų kaktuso guayabą. Vyks Parranda, aidės Kumbija!

Klubas „Tamsta“ (A. Strazdelio g. 1, Vilnius)

Bilieto kaina: 10 Lt

IN LATINO 2014 uždarymas – „Muzikinė vakarienė su Jurgiu Didžiuliu“

spalio 16 d. 19:00 Baras „DirtyDuck“

Jaukus vakaras, pripildytas kulinarinių istorijų ir kelionių kartu su muzikine improvizacija.

Šį vakarą Jurgis Didžiulis - ne tik muzikantas, bet ir kulinaras. Gardžiuodamiesi specialiais užkandžiais ir patiekalais, atspindinčiais Kolumbijos virtuvės savitumą, sužinosime ir jos paslaptis. Jas kaip tik ir atskleis Jurgis Didžiulis, pagal kurio receptus ragausime patiekalus iš šio vakaro meniu. Improvizuotos kulinarinės kelionės, muzikinės Jurgio Didžiulio improvizacijos - to ir prireiks mūsų improvizuotai kolumbietiškai nuotaikai. Vakarą papildys pažintis su unikalia Jurgio Didžiulio kolumbietiškos muzikos vinilinių plokštelių kolekcija.

Baras „DirtyDuck“ (Didžioji g. 28, Vilnius)

Vakaro meniu specialiomis kainomis.

Staliukų rezervacija tel.: (8-5) 231 2641

Kinas

Pilnametražiai filmai

„Mambo cool“

Mambo cool (rež. Chris Gude) / Kolumbija / 62 min. / 2013 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių, anglų / amžiaus cenzas: N-18

Filmo treileris

spalio 11 d. 18:30 ŠMC kino salė
spalio 13 d. 20:00 ŠMC kino salė

Šiame niujorkiečio režisieriaus Chriso Gude filme pasakojama apie baltus miltelius, narkotikų prekeivius, prostitutes, gyvenančias didmiesčio priemiesčių šešėliuose, kur niekada neužklysta joks turistas. Pagrindinis personažas prisistato kaip karys, mokantis kalbėtis su dvasiomis. Filmas neturi nuoseklaus siužeto, tačiau siejamoji grandis – personažų aistra mambo šokiui, muzikai ir istorijai.

Nors ir gyvena visiškame skurde, filmo personažai trykšta energija, jiems muzika – gyvenimo atgaiva ir prasmė. Vienas iš spalvingiausių personažų teigia, kad tikra muzika turi paliesti ne tik širdį, bet ir suvirpinti sielą. O muzikos fone veikėjų pasakojamos istorijos įgyja magiškumo. Visi filmo personažai – realūs asmenys, režisieriaus draugai, tad visiškai nekompleksavo prieš kamerą. Režisierius nesistengė sukurti dar vieno realistiško filmo apie beviltišką narkomanų gyvenimą. Jo personažai gyvena siurrealistiškame, magiškojo realizmo pasaulyje ir jų visiškai nevargina rutina.

Pagrindiniai aktoriai: Jorge Gaviria, Hernán Padilla, Nelson María Betancur, Sergio Castrillón, John Mario Restrepo, Alberto Adolfo Herrera, María Julima Pérez, Adriana Janet López, Efraín Blandón / Operatorius: José Ignacio Pardo / Montažas: Mauricio Leiva Cock / Kompozitorius: David Oquendo

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Registruokis į nemokamą seansą

„Marmatas. Aukso kalnas“

Marmato (rež. Mark Grieco) / Kolumbija / 88 min. / 2014 / kalba: ispanų, anglų / subtitrai: lietuvių / amžiaus cenzas: V

Filmo treileris

spalio 12 d. 15:00 ŠMC kino salė
spalio 15 d. 18:00 ŠMC kino salė
spalio 16 d. 19:20 „Beepart“ kūrybinės dirbtuvės

Beveik penkis amžius Kolumbijos Centriniuose Anduose esančio miestelio Marmato auksakasiai iš savojo kalno auksą išgauna primityviu ir jau pasenusiu būdu. Iš šio tauraus metalo išgyvena 8000 asmenų bendruomenė. Pagal dabartinius skaičiavimus, kalne dar liko aukso, kurio vertė 20 milijardų dolerių. Tai vienas iš didžiausių likusių rezervų pasaulyje. Tad nenuostabu, kad netruko prisistatyti ir didžiulė Kanados kasybos kompanija „Gran Colombia Gold“, kuri iš vietinių perpirko privačias aukso kasyklas, planuoja „aukso kalną“ visiškai sulyginti su žeme, ir, aišku, iškeldinti miestelį.

Tai istorija apie paprastus vietinius gyventojus, kurių viena dalis bando kovoti prieš permainas, o kita – prisitaikyti. Tačiau, tai nėra dar vienas filmas apie korporacinio godumo aukas, atvirkščiai: ir kompanijos atstovai, ir paprasti auksakasiai gana žmogiški, draskomi vidinių prieštaravimų. Režisieriaus kamera gyvenimą ir jo peripetijas stebi iš labai arti, tad žiūrovui leidžiama be išankstinio filmuojančiojo nusistatymo pajausti personažų baimę, troškimus, pamatyti jų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Scenarijaus autorius: Mark Grieco / Operatorius: Mark Grieco / Montažas: Mark Grieco and Ricardo Acosta / Prodiuseriai: Mark Grieco, Stuart Reid, Harry Swartz-Tufle, Izabel Hoyos, Mark Achbar / Kompozitorius: Todd Boekelheide

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

--> */?>

Registruokis į nemokamą seansą

„Aguonų laukas“

Jardín de Amapolas / Poppies garden (rež. Juan Carlos Melo) / Kolumbija / 86 min. / 2012 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių / amžiaus cenzas: N-7

Filmo treileris

spalio 13 d. 18:00 *po seanso susitikimas su režisieriumi Juanu Carlosu Melo
ŠMC kino salė

spalio 16 d. 20:00 *po seanso susitikimas su režisieriumi Juanu Carlosu Melo
ŠMC kino salė

Filme pasakojama apie Emilio ir devynmetį jo sūnų, kurie gyvena neramioje teritorijoje, Kolumbijoje. Čia nuolat vyksta kovos tarp Kolumbijos karių ir partizanų. Kai per klaidą kariai išžudo Emilio šeimą, tėvas su sūnumi priversti trauktis iš savo namų ir atranda prieglobstį pas savo giminaitį, tačiau šis vyrą įdarbina aguonų lauke. Čia dirba dauguma paprastų kolumbiečių, kad galėtų išgyventi, bet yra nuolat terorizuojami ir tų pačių karių, ir partizanų.

Tai labai jautrus filmas apie nepavydėtiną paprastų žmonių situaciją. Būti neutraliam neįmanoma, kaip ir neįmanoma neįsisukti į nelegalų narkotikų gamybos verslą, nes kito kelio paprasčiausiai nėra. Filmo ir situacijos nuotaiką puikiai atspindi vieno personažo ištarta frazė: „čia retai kas sulaukia senyvo amžiaus.“ Nors filmo istorija ir gana liūdna, bet vaikų akimis matomas šviesus pasaulis suteikia vilties, kad ateitis gali būti gražesnė.

Scenarijaus autorius: Juan Carlos Melo / Operatorius: Iván Quinones / Montažas: Gabriel Baudet / Prodiuseriai: Alexandra Yepes, Maja Zimmermann, Juan Carlos Melo / Kompozitorius: Diego Monsalve Folleco

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Registruokis į nemokamą seansą

„Rodrigo D. Gyvenimas be ateities“

Rodrigo D. No Futuro / Rodrigo D. No Future (rež. Víctor Gaviria) / Kolumbija / 91 min. / 1990 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių / amžiaus cenzas: N-13

Filmo treileris

spalio 10 d. 18:00 ŠMC kino salė
spalio 11 d. 20:00 ŠMC kino salė
spalio 16 d. 18:00 ŠMC kino salė

Pirmajame vaidybiniame dokumentalisto ir poeto Victoro Gaviria filme „Rodrigo D. Gyvenimas be ateities“ (Rodrigo D. No Futuro, 1990) pasakojama apie niūrų ir pilną pavojų gatvės paauglių iš Medelino gyvenimą. Dažniausiai jie kilę iš darbo klasės sluoksnių. Jų gyvenimas toks trapus, kad iš devynių neprofesionalių aktorių, šeši šiandienos nesulaukė (trys iš jų mirė nesulaukę net dvidešimties). Labai realistiškas filmo scenarijus paremtas vietiniame laikraštyje pasirodžiusiu straipsniu apie paauglį Rodrigo Alonso, kuris nusižudė iššokęs iš daugiaaukščio.

Rodrigo nuolat klausosi ausį rėžiančios punk muzikos, pats nori suburti grupę. Jis, kaip ir kiti jo draugai, pardavinėja kokainą moksleiviams, vagia mašinas. Tačiau Rodrigo toks gyvenimas nedžiugina: jį kamuoja kasdienė nemiga, chroniški galvos skausmai, jis vis prisimena mirusią motiną. V. Gaviria yra pirmasis Kolumbijos kūrėjas, kurio filmas buvo atrinktas į Kanų konkursinę programą. Tai ir buvo juosta „Rodrigo D. Gyvenimas be ateities“.

Pagrindiniai aktoriai: Ramiro Meneses, Carlos Mario Restrepo, Jackson Idrian Gallego, Óscar Hernández, Irene de Galvis, Wilson Blandón, Leonardo Favio Sánchez / Operatorius: Rodrigo Lalinde / Prodiuseris: Cinema development company “Focine” / Kompozitoriai: Germán Arrieta, Carlos Pérez

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Registruokis į nemokamą seansą

„Rožių pardavėja“

La vendedora de rosas / The Rose Seller (rež. Víctor Gaviria) / Kolumbija / 104 min. / 1998 / kalba: ispanų, anglų / subtitrai: lietuvių / amžiaus cenzas: N-13

Filmo treileris

spalio 10 d. 20:00 ŠMC kino salė
spalio 12 d. 19:30 ŠMC kino salė

Šiame filme, paremtame Hanso Christiano Anderseno pasakos „Mergaitė su degtukais“ motyvais, pasakojama apie narkotikus Kolumbijoje, skurdą, sudėtingą jaunų žmonių gyvenimą ir jų pastangas išlikti gyviems Madeline. Trylikametė Monika gyvena gatvėje, o tam, kad užsidirbtų lėšų pragyvenimui, naktimis pardavinėja gėles. Prie jos prisijungia 10-ies metų mergaitė Andrea, dėl patirto motinos smurto pabėgusi iš namų.

Dauguma aktorių, vaidinusių filme, šiuo metu yra arba mirę arba pasodinti už grotų. Šį filmą turėtų pamatyti kiekvienas, besidomintis ne tik komerciniu kinu.

Scenarijaus autoriai: Víctor Gaviria, Carlos Henao / Prodiuseris: Erwin Goggel

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Registruokis į nemokamą seansą

„Besivaikant jonvabalius“

Cazando luciérnagas / Chasing Fireflies (rež. Roberto Flores Prieto) / Kolumbija / 100 min. / 2013 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių / amžiaus cenzas: V

Filmo treileris

spalio 11 d. 15:00 ŠMC kino salė
spalio 14 d. 18:00 ŠMC kino salė

Scenarijaus autoriai: Roberto Flores Prieto, Con Moreno, Valentina Abril

ŠMC kino salė (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Registruokis į nemokamą seansą

Meksikos nebylūs filmai

Turbūt jau nebestebina klasikos ir šiuolaikinių formų sintezė. Jų daug ir įvairių. Trijose kino naktyse - trys skirtingi klasikiniai Meksikos nebylūs filmai. Filmų muzikinis takelis kuriamas čia pat.

„Geležinis kumštis“

„Geležinis kumštis“

„El puño de hierro“ / Meksika, 1927, nebylus, 80 min., subtitrai: anglų

Dalyvauja: DJ Analoginis Polivoksas (artscape, LT)

spalio 10 d. 19:30 Restoranas „Yucatan“

Jaunai porelei grėsmę kelia velnio apsėstas gydytojas, kuris nori paversti vaikiną priklausomą nuo narkotikų ir tokiu būdu pasisavinti jo merginą. Dėl filme gvildenamų homoseksualumo, priklausomybės nuo narkotikų temų, vos pasirodęs ekranuose 1927 metais „Geležinis kumštis“ ilgam dingo iš visuomenės akiračio. Tik XX-ojo amžiaus pabaigoje senoji filmo kopija buvo restauruota ir 2001 metais Meksike įvyko šio fantastiško, laiką pralenkusio, filmo premjera.

Restoranas „Yucatan“ (Pylimo g. 2 / Islandijos g. 6, Vilnius)

„Tepejako kalva“

„Tepejako kalva“

„Tepeyac“ / Meksika, 1917, nebylus, 65 min., subtitrai: lietuvių

Dalyvauja: DJ Matas aerobica

spalio 12 d. 19:30 Restoranas „Yucatan“

Meksikietis diplomatas darbo reikalais laivu vyksta į Europą. Vokiečių kareiviai nuskandina laivą, dar nespėjusį pasiekti Senojo žemyno krantų. Meksikoje likusi diplomato mergina Lupita sulaukia telegramos su liūdna žinia. Jai nebelieka nieko kito, kaip tik laukti stebuklo.

„Tepejako kalva“ yra seniausias iki šių dienų išlikęs pilnametražis nebylus meksikietiškas filmas, o kartu ir pirmas filmas apie Gvadalupės legendą. Tepejako kalva, dar vadinama Gvadalupe, yra šventa Meksikos vieta. 1531 metais indėnui Chuanui Diegui čia apsireiškė Mergelė Marija.

Restoranas „Yucatan“ (Pylimo g. 2 / Islandijos g. 6, Vilnius)

„Traukinys vaiduoklis“

„El tren fantasma“ / Meksika, 1927, nebylus, 71 min., subtitrai: anglų

Dalyvauja: DJ Das Polyester

spalio 13 d. 19:30 Restoranas „Yucatan“

Šios nuotykinės veiksmo juostos siužeto ašis yra meilės trikampis. Geležinkelio inžinierius (tuometinis Meksikos kino dievaitis Carlosas Villatoro) siunčiamas ištirti serijos nusikaltimų vienoje geležinkelio stotyje. Nuvykęs ten, inžinierius sutinka ir įsimyli gražuolę stoties viršininko dukterį, tačiau jam kelią pastoja vietinis gaujos vadeiva.

1927 metais nufilmuotas „Traukinys vaiduoklis“ yra vienas iš įdomiausių ir linksmiausių nebylių Meksikos filmų. Tikėdamasis didelės tarptautinės filmo sėkmės, režisierius García Moreno paaiškinimus filme parašė ispanų ir anglų kalbomis, tačiau Holivudo dominavimas ir Europos kino iškilimas neleido šiam filmui išpopuliarėti už Meksikos ribų.

Restoranas „Yucatan“ (Pylimo g. 2 / Islandijos g. 6, Vilnius)

Trumpametražiai filmai. Konkursas

Tai nauja niša, skirta jaunųjų režisierių ir studentų kūrybiškumui atsiskleisti tarptautiniu mastu, skatinanti naudoti įvairius šaltinius, technikas ir naratyvus ir susitelkianti ties originalumu, estetika ir tapatybe. Amžiaus cenzas N-7

„Tiple“

El Tiple / The Tiple (rež. Iván D. Gaona) / Kolumbija / 16 min. / 2013 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Filmo treileris

Veronika serga ir gydymas jai nepadeda. Jos vyras, pastorius, groja jai kolumbietiška gitara (tiple). Muzikos garsai sušvelnina ligos simptomus ir padeda jai pamiršti metų naštą.

Scenarijaus autorius: Iván D. Gaona / Pagrindiniai aktoriai: Pastor Moncada, Verónica Romero de Moncada, Luz Marina Moncada Romero, Gladys Sofía Garzón / Operatorius: Andrés Arizmendy / Montažas: Iván D. Gaona / Prodiuserė: Diana Pérez Mejia / Kompozitorius: Edson Velandia

„Ta muzika“

Esa música / That Music (rež. Darío Vejarano) / Kolumbija / 27 min. / 2013 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Filmo treileris

Statybininkas Omaras gauna keistą balso pranešimą. Pranešime, kuriame niekas nekalba, tarp triukšmų garsų girdisi tyli dainos melodija. Omaras pradeda ieškoti šios dainos, kurį primena kadaise turėtą šeimą.

Operatorius: Fabián Burgos / Montažas: Fabián Vejarano / Prodiuseris: Camilo Cabrera / Kompozitorius: Fabián Vejarano

„Gėlės“

Flores / Flowers (rež. Marcela Gómez Montoya) / Kolumbija / 27 min. / 2013 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Filmo treileris

Šešiolikmetė Valerija atsikrausto į didelį miestą kurį laiką pagyventi su savo teta ir ima dirbti mažo berniuko aukle. Vienintelis jai likęs prisiminimas apie namus yra gėlių sėklos, kurias jos mama atsiuntė dovanų tetai. Valerija laukiasi ir jos šeima nenori, kad apie tai kas nors sužinotų. Kol problema bus išspręsta, mergina leidžia dienas laukdama, kol iš sėklų, kurias pasodino išaugs ir pražys gėlės.

Prodiuseris: Oscar Ruiz Navia

„Stereo gatvė“

La Calle Estéreo / Stereo Street (rež. Santiago León Cuéllar) / Kolumbija / 29 min. / 2012 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Filmo treileris

Aleksui ir Borisui teks ištverti sunkią naktį gatvėje. Jų svajonė – įrašyti repo muzikos albumą – privers juos rizikuoti savo gyvybėmis ir peržengti ribas, apie kurias jie net nebūtų pagalvoję.

Scenarijaus autoriai: Santiago León Cuéllar, Diana C. Patiño Martínez / Pagrindiniai aktoriai: Adrián Londoño, Cristian Palomeque, Jimmy Morales, Juan Pablo Arango / Operatorius: David Horacio Montoya / Montažas: Santiago León Cuéllar, Diana C. Patiño Martínez / Prodiuserė: Diana C. Patiño Martínez

„Trys ir penki“

Tres&Cinco / Three&Five (rež. Javier Monsalve Cifuentes) / Kolumbija / 27 min. / 2013 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Filmo treileris

Miestas ir kaimas yra prieštaringos, kartais susiduriančios sąvokos. Abi sąvokos reiškia tokias skirtingas vietas, kad kūniškos patirtys kiekvienoje iš jų tampa visiškai skirtingais, bet tuo pačiu vienas kitą papildančiais tekstais.

Scenarijaus autoriai: Sara Nanclares, Melissa Cartagena / Operatoriai: Mario Quintero, Melissa Cartagena / Prodiuserė: Daniela López Osorio

Žiuri nariai

Marija Sesilija Sančez

FIDAAC ambasadorė, aktorė (Kolumbija)

Izolda Keidošiūtė

Kino kritikė, žurnalistė (Lietuva)

Doc. Dr. Renata Šukaitytė

Kūrybinių medijų instituto direktorė, kinotyrininkė, docentė, humanitarinių mokslų daktarė (Lietuva)

Jurga Dikčiuvienė

Prodiuserė, „Studija Kinema“ vadovė (Lietuva)

Paulius Zaviša

Vizualinių komunikacijų specialistas (Lietuva)

Trumpametražiai Kolumbijos filmai. XX a. Retrospektyva

XX a. Kolumbijos trumpametražių filmų peržiūra yra organizuojama siekiant suburti Lietuvos ir „In Latino“ žiūrovus, parodyti svarbių praeito amžiaus kūrėjų darbus, kurie, dėl savo kūrybiško pateikimo, estetikos ir socialinių klausimų nagrinėjimo, padarė didelę įtaką audiovizualinio meno industrijai ir Kolumbijos visuomenei. Amžiaus cenzas N-7

„Skurdo vampyrai“

Agarrando Pueblo / The vampires of poverty (rež. Carlos Mayolo, Luis Ospina) / Kolumbija / 28 min. / 1978 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Europoje esantis televizijos tinklas pasamdo grupę prodiuserių nufilmuoti skurdą Kolumbijoje. Darbo eigoje, vedami piniginių paskatų, prodiuseriai surežisuoja tokią „realybę“, kokios klientai ir tikėjosi.

Prodiuseriai: Carlos Mayolo, Luis Ospina

„Sekmadienis Bogotoje su Čarlzu Bronsonu“

Un Domingo en Bogotá con Charles Bronson / Sunday in Bogota with Charles Bronson (rež. Jorge Nieto Roa) / Kolumbija / 9 min. / 1973 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Tai filmų ikonų satyra. Žymus aktorius Čarlzas Bronsonas (Charles Bronson) filme tampa satyros užuomina. Pasinaudojama neįtikėtinu Bronsono ir kolumbiečio vyro panašumu. Vieną sekmadienį, tariamas aktorius pakviečia jauną moterį pasivaikščioti atrakcionų parke Bogotoje ir jie smagiai leidžia laiką važinėdami karuselėmis. Dienos eigoje įvyksta kelios komiškos situacijos, atskleidžiančios tariamojo didvyrio Bronsono aroganciją.

„Ką veikia tavo mama?“

¿Y su mama qué hace? / What does your mom do? (rež. Eulalia Carrizosa) / Kolumbija / 10 min. / 1981 / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių

Namų šeimininkės darbas yra kaip ir bet kuris kitas darbas, bet visuomenėje jis nėra vertinamas. Pavadinime keliamas klausimas parodo, kad ir patys vaikai nevertina to, ką namuose daro jų mamos.

Scenarijaus autoriai: Cecilia Herrera, Teresa Fernandez, Main Suaza, Eulalia Carrizosa, Sara Bright, Consuelo Rojas, Guentcy Armenta, Margarita Medina / Pagrindiniai aktoriai: Guentcy Armenta Andrea, Jorge, and Mauricio Puerta, Sebastian Ospina / Operatorė: Sara Bright / Prodiuseris: Sofia Duarte

Registracija į renginius

Programa

spalio 10 d. penktadienis

19:30 spalio 10 d.

„Garsų įkvėptos nebylaus kino naktys“

Dalyvauja: DJ Analoginis Polivoksas / Filmas: „Geležinis kumštis“

Restoranas „Yucatan“

spalio 13 d. pirmadienis

19:00 spalio 13 d.

Magiškasis realizmas

Literatūros vakaras rašytojui Gabrieliui Garsijai Markesui (Gabriel García Márquez) atminti

Kavinė „MAma's Café“

19:30 spalio 13 d.

„Garsų įkvėptos nebylaus kino naktys“

Dalyvauja: DJ Das Polyester / Filmas: „Traukinys vaiduoklis“

Restoranas „Yucatan“

--> */?>
Atsisiųsk PROGRAMĄ (PDF)

--> */?>

PROGRAMA.PDF

Galerija

Nuotraukos

--> */?>

Video

--> */?>

Vietos

Kontaktai

inlatino@kinopavasaris.lt

+370 60 703 013

facebook.com/InLatino

Partneriai

// */?>