Grįžti atgal
Programa

Sūnaus globa

Custody

Jusqu'à la garde

2017 / Prancūzija / 90 min / N-16
7.0
Viso balsų: 1, vidurkis: 7.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Sūnaus globa on IMDb
Režisierius - Xavier Legrand
Scenarijaus autoriai - Xavier Legrand
Aktoriai - Denis Menochet, Léa Drrucker, Thomas Giora, Mathilde Auneveux, Saadia Bentaïeb, Sophie Pincemaille, Emilie Incerti-Formentini
Prodiuseriai - Alexandre Gavras
Operatorius - Nathalie Durand
Montažas - Yorgos Lamprinos
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Celluloid Dreams / Celluloid Nightmares
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - prancūzų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Šioje iki širdies gelmių sukrečiančioje debiutuojančio prancūzų režisieriaus Xavier Legrand dramoje žvelgiama į iš pažiūros dviejų mylinčių tėvų kovą dėl teisės į nepilnamečio sūnaus priežiūrą po skyrybų. Miriam yra pasiruošusi padaryti bet ką, kad atitolintų savo ir sūnaus Žiuljeno gyvenimą nuo Antuano. Antuanas teisme įrodo esąs rūpestingas, tačiau nekaltai smurtavimu apšmeižtas tėvas, todėl teismo nuosprendžiu vaiko globa atitenka abiems tėvams. Draskomas augančio tėvų konflikto, Žiuljenas rizikuos savo saugumu, kad apsaugotų tai, kas likę iš šeimos, nuo blogiausio. Nepastebimos kasdienybės detalės ilgainiui prabyla apie užtildytą baimę ir giliai tūnančią grėsmę. Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas „Sūnaus globa“ yra pirmojo „Oskarui“ nominuoto Legrand trumpametražio filmo „Prieš pat viską prarandant“ (Avant que de tout perdre) tęsinys. 

 

„Režisierius teigia norėjęs kurti ne socialinę dramą, bet politinį, galbūt karinį, ar net siaubo filmą. Be skambių lozungų ir fantastinių elementų jis sukūrė vieną įtaigiausių ir svarbiausių filmų pastarųjų metų kino panoramoje.” (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Xavier Legrand (g. 1979 m. Prancūzijoje)

Filmografija

2017 - Sūnaus globa / Custody
2013 - Prieš viską prarandant (trumpametražis) / Just Before Losing Everything (short)