Grįžti atgal

Nocturama

Nocturama

2016 / Prancūzija, Vokietija, Belgija / 130 min / N-13
7.2
Viso balsų: 28, vidurkis: 7.2
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Nocturama on IMDb
Režisierius - Bertrand Bonello
Scenarijaus autoriai - Bertrand Bonello
Aktoriai - Finnegan Oldfield, Vincent Rottiers, Hamza Meziani, Manal Issa, Martin Guyot, Jamil McCraven, Rabah Nait Oufella, Laure Valentinelli, Ilias Le Doré, Robin Goldbronn, Luis Rego, Hermine Karagheuz, Adèle Haenel
Prodiuseriai - Edouard Weil, Alice Girard, Christoph Friedel, Claudia Steffen, Genevieve Lemal, Olivier Père, Bertrand Bonello
Operatorius - Léo Hinstin
Montažas - Fabrice Rouaud
Kompozitoriai - Bertrand Bonello
Pardavimo agentas - Wild Bunch
Platintojas - MTÜ Must Käsi, A-One Films Baltic
Gamybos kompanija -
Dialogai - prancūzų
Subtitrai - lietuvių

Vieną dieną grupė jaunų paryžiečių pradeda savo misiją pagal tiksliai sudėliotą planą: tuo pačiu metu jie turi susprogdinti kelis svarbius objektus Paryžiuje. Jaunuoliai, kaip ir dabartinė prancūzų visuomenė, yra ir baltaodžiai europiečiai, ir afrikiečių kilmės, ir iš Artimųjų Rytų imigrantų šeimų. Filme nėra jokių užuominų apie religinį ekstremizmą, veikiau pagrindiniai personažai tiesiog bodisi sistema ir visuomene, kurioje gyvena. Pirma filmo dalis labai dinamiška: daug judėjimo ir veiksmo, kol jaunuoliai vykdo nurodymus. Po įvykdytų išpuolių jie susirenka didžiuliame tuščiame prekybos centre ir kažko laukia. Tačiau tolesnių nurodymų vis nėra.

„Filmo idėja režisieriui kilo gerokai anksčiau, nei buvo įvykdyti teroristiniai išpuoliai Prancūzijoje. Tiesiog nemalonus sutapimas, kad filmas pasirodė ekranuose gana greitai po kruvinų įvykių. Istorija pasirodys gana dviprasmiška ir kontroversiška, bet ne dėl to, kas joje atskleidžiama, veikiau dėl to – kas ne. Kils nemažai klausimų. Ganėtinai šokiruoja ir valdžios idėja, kaip turi būti kovojama su teroristais, nepriklausomai nuo jų amžiaus.“ (S. Lingevičiūtė)

Apie režisierių

Bertrand Bonello (gim. 1968 m. Nicoje, Prancūzijoje).

Filmografija

„Kažkas organiško“ (1998), „Pornografas“ (2001), „Tiresija“ (2003), „Apie karą“ (2008), „Tolerancijos namai“ (2011), „Ingrida Kaven: muzika ir balsas“ (2012), „Sen Loranas. Stilius – tai aš“ (2014), „Nocturama“ (2016, „Kino pavasaris“), „Sara Vinčester, operos fantomė“ (2016, trumpametražis, „Kino pavasaris“).