Grįžti atgal

Mimozos

Mimosas

2016 / Ispanija, Marokas, Prancūzija, Kataras / 93 min / N-13
6.2
Viso balsų: 61, vidurkis: 6.2
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Mimozos on IMDb
Režisierius - Oliver Laxe
Scenarijaus autoriai - Oliver Laxe, Santiago Fillol
Aktoriai - Ahmed Hammoud, Shakib Ben Omar, Said Aagli, Ikram Anzouli, Ahmed El Othemani , Hamid Fardjad, Margarita Albores
Prodiuseriai - Felipe Lage Coro, Lamia Chraibi, Nadia Turincev
Operatorius - Mauro Herce
Montažas - Cristóbal Fernández
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Luxbox
Platintojas - MTÜ Must Käsi
Gamybos kompanija -
Dialogai - arabų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Karavanas lydi merdėjantį šeichą pro Maroko Atlaso kalnus. Paskutinis senolio noras – būti palaidotam šalia mylimų žmonių. Tačiau mirtis nelaukia. Vyrui mirus, lydintys keliauninkai baiminasi keliauti per kalnus ir atsisako gabenti kūną. Du asmenys – Saidas ir Ahmedas, keliaujantys su karavanu, pažada nugabenti kūną į reikiamą vietovę. Tačiau ar jie tikrai žino kelią?

Kitame, paraleliame, pasaulyje Šakibui paliepiama keliauti į kalnus ir pasitikti karavaną. Jo užduotis aiški: jis turi padėti dviem keliauninkams pasiekti tikslą. Tačiau Šakibas taip bat apimtas abejonių, nes tai pirmoji jo misija.

„Egzistencinis kelio filmas apie žmogaus norą pasiekti tikslą ir pasijausti nuveikus bent kažką prasmingo. Tačiau žmogus yra žmogus: jis bijo, abejoja, gali išduoti. Visą šį mūsų sudėtingumą ir perteikia filmo paraleliniai pasauliai. Režisierius taip profesionaliai jais manipuliuoja, kad žiūrovui tiesiog teks pamiršti, kas yra logiška ir realu.“ (S. Lingevičiūtė)

Apie režisierių

Oliver Laxe (gim. 1982 m. Paryžiuje, Prancūzijoje).

Filmografija

„Jūs visi kapitonai“ (2010), „Mimozos“ (2016, „Kino pavasaris“).