Didžiuosiuose šalies miestuose įvyko pirmieji 2017 m. „Kino pavasario“ seansai

Jau šiandien, kovo 6 d., galima įsigyti bilietus į 22-ojo „Kino pavasario“ filmus: tiek internetu, tiek kino teatrų kasose. Ruošdamiesi bilietų prekybos pradžiai, kovo 23–balandžio 6 d. vyksiančio festivalio komanda susitiko su didžiųjų Lietuvos miestų žiūrovais ir pristatė šių metų festivalio programą. 

Kovo 2 d. „Kino pavasario“ programa buvo paskelbta Klaipėdoje ir Šiauliuose, kovo 3 d. pristatymai vyko Kaune bei Panevėžyje. Su skirtingų miestų žiūrovais susitiko festivalio vadovai ir programos sudarytojai. Susirinkusiuosius į specialius seansus sveikino miestų merai, kultūros atstovai. 

Renginių dalyviai taip pat turėjo išskirtinę galimybę pirmieji išvysti Italijoje lankomumo rekordus pralenkusią komediją Tobuli melagiai („Perfect Strangers“, rež. Paolo Genovese), kuri jau buvo apdovanota net septyniuose tarptautiniuose kino festivaliuose. 

Filmo anonsas: 

Kaune ir Klaipėdoje drauge su „Kino pavasario“ filmų bei renginių programa buvo pristatytas ir specialiai festivaliui „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ sukurtas alus „Jūroje supasi lempa“

Nuotr.: Audriaus Solomino, Eglės Sabaliauskaitės, Gedimino Gražio, Tautvydo Stuko

Penkių didžiųjų miestų repertuarus vienijantys filmai 

Šiemet festivalio žiūrovai Kaune galės išvysti net 50 kino juostų, Klaipėdoje bus parodyti 22 filmai, 18 filmų įtraukti į Šiaulių, 19 – į Panevėžio repertuarus. 

Penkių didžiųjų Lietuvos miestų kino mylėtojams bus suteikta galimybė pamatyti šių metų „Oskaruose“ geriausio filmo titulą pelniusią dramą Mėnesiena“ („Moonlight“, rež. Barry Jenkins), visoje Europoje jau spėjusias išpopuliarėti komedijas Pasiklydę Paryžiuje („Lost in Paris“, rež. Fiona Gordon, Dominique Abel) ir Laukinių žmonių medžioklė“ („Hunt for the Wilderpeople“, rež. Taika Waititi), „Oskarui“ nominuotą lėlinę animaciją visai šeimai Moliūgėlio gyvenimas („My Life as a Zucchini“, rež Claude Barras) bei Turkijos šefų gastronominę revoliuciją Turkiškai („The Turkish Way“, rež. Luis González). 

Filmo „Turkiškai anonsas“:

Šiais metais į 22-ojo „Kino pavasario“ programą įtraukti ir rumunų Naujosios bangos meistrų filmai. Festivalio lankytojai galės išvysti už režisūrą „Auksine palmės šakelei“ apdovanotą Cristiano Mungiu įtemptą dramą Baigiamieji egzaminai („Graduation“, rež. Cristian Mungiu) ir Cristi Puiu Sieranevadą („Sieranevada“). 

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio lietuviško kino mylėtojai turės galimybę pamatyti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Audriaus Stonio naujausią dokumentinį filmą Moteris ir ledynas“. 

Festivalį visuose miestuose atidarys olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno du „Auksinius gaublius“ laimėjęs ir geriausiu Prancūzijos filmu tituluojamas psichologinis trileris Ji („Elle“). 

Festivalį uždarys tik per 12 dienų nufilmuota vokiečių režisieriaus Juliano Rosefeldto kino juosta Manifestas („Manifesto“, rež. Julian Rosefeldt). Filme dviem „Oskarais“ apdovanota aktorė Cate Blanchett įkūnija 13 personažų, kurie skaito skirtingus menininkų manifestus. 

Filmo „Manifestas“ anonsas:

22-ojo Kino pavasario atidarymo renginiai vyks kovo 24 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 

2017 m. festivalio filmų programa: http://kinopavasaris.lt/lt/programa