Filmas „Šventasis“ specialiame seanse pristatytas Kauno žiūrovams (galerija)

Rugsėjo 20 d. didžiuosiuose miestuose įvyko specialūs geriausio metų filmo „Šventasis“ seansai. Jie lėmė, kad šiandien „Šventasis“ yra lankomiausias kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ filmas. Vakar „Sidabrinėmis gervėmis“ kaip metų geriausi apdovanoti režisierius Andrius Blaževičius ir aktorius Marius Repšys susitiko su Kauno žiūrovais. Nuo rugsėjo 22-osios „Šventasis“ bus rodomas 20-yje šalies miestų.

Gedimino Gražio nuotr.

„Šventąjį“ bus galima išvysti ne tik penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir Ukmergėje, Varėnoje, Alytuje, Marijampolėje, Gargžduose, Utenoje, Nidoje, Jurbarke, Šakiuose, Palangoje, Tauragėje, Raseiniuose, Vilkaviškyje, Šilutėje, Kėdainiuose. Kai kuriuose seansuose dalyvaus ir filmo kūrėjai. Informaciją apie tai rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/programa/5844-sventasis

Metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo. Prasidėjus nesutarimams su žmona, vyras pajunta simpatiją vėjavaikiškai kirpėjai. Negana to, nuobodžiaujantis draugas Petras įtraukia Vytą į Jėzų Kristų mačiusio vyruko paieškas. Režisierius Andrius Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

Kintantis filmo siužetas išlaiko dėmesį iki paskutinės scenos. Filmas birželį vykusiuose „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose laimėjo šiose kategorijose: Metų geriausias pilnametražis vaidybinis kino filmas („Šventasis“), Metų geriausias režisieriaus darbas (Andrius Blaževičius), Metų geriausias scenarijus (Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė), Metų geriausias aktoriaus vaidmuo (Marius Repšys), Metų geriausias antraplanio aktoriaus, -ės vaidmuo (Valentinas Krulikovskis ir Gelminė Glemžaitė).

„Šventasis“ Lietuvos kino teatruose nuo rugsėjo 22 d. Bilietai: http://kinopavasaris.lt/lt/programa/5844-sventasis

Filmą platina „Kino Pavasaris Distribution“. Filmą gamino „M-Films“ (Lietuva) ir „No Sugar Films“ (Lenkija). Filmą finansavo Lietuvos kino centras.