Ritos filmų rekomendacijos

Ledi Makbet / Lady Macbeth

Kritikų pasirinkimas 

Rimtų filmų mėgėjams. Šekspyro herojės savybės ir išgyvenimai perkeliami į XIX a. patriarchalinę Angliją, kur jaunutė ledi, išlaisvindama savo aistrą, paleidžia ir vidinius demonus. Didžiąją dalį filmo malonumo sudaro neapsakomai graži ir talentinga pagrindinė aktorė! 

Šokėja / The Dancer

Metų atradimai 

Aš filmuose verkiu dažnai, bet dėl grožio verkiau tik žiūrėdama šį. Tikra ir jaudinanti istorija apie šiuolaikinio šokio pradininkę Loic Fuller bei jos konkurentę Isadorą Duncan. Rekomenduoju šokėjams ir Gaspard‘o Ullielio gerbėjams. 

Pasiklydę Paryžiuje / Lost in Paris 

Komedijos 

Šį filmą rekomenduoju tiems, kurie jaučia nostalgiją prancūziškoms komedijoms su Pierre‘u Richard‘u. Nors tikrosios žvaigždės filme yra režisierių pora (vaidinantys save), Paryžius čia atlieka irgi pagrindinį vaidmenį ir tampa puikia dekoracija pantomimai bei triukams. 

Visos nemiegotos naktys / All these sleepless nights 

Aš esu hibridas 

Tai filmas apie jausmą, kai švintant vasaros rytui eini namo, tau vis dar smagu ir nori išsimaudyti fontane arba eiti per gatvę užmerktomis akimis. Tai filmas apie dešimt tūkstančių smilkstančių cigarečių, tūkstančius nefiltruotų akimirkų ir tuštumą, kuri užplūsta, kai dingsta  geras jausmas. Skiriu visiems, mėgstantiems auštantį vasaros rytą. 

RETROSPEKTYVA: Davidas Lynchas

Mano manymu, šiai retrospektyvai nėra lygių! Negaliu sulaukti, kada galėsiu mėgautis agentu Kuperiu ar daina „Llorando“ iš „Malholando kelio“ didžiajame ekrane. Privalu pamatyti visiems D. Lyncho gerbėjams ir tiems, kuriems vis dar neaišku, kas nužudė Lorą Palmer. 

Portas / Porto

Metų atradimai 

J. Jarmucho prodiusuotas filmas primena suaugusiesiems skirtą filmo „Prieš saulėtekį“ versiją – du nepažįstamieji susitinka Porte, akivaizdu, kad tarp jų kažkas turėtų atsitikti, tik ar atsitiks? O jei atsitiks, ar tai bus ilgam? Ar neskaudės? Tinka intymiems pasimatymams. 

Išlaisvinimo diena / Liberation Day

Dokumentika 

Jei dar nesate girdėję, tuojau pat pasiklausykite slovėnų grupės „Leibach“ dainos „Life is Life“! O paskui pažiūrėkite filmą, kaip šie pankai svečiavosi Šiaurės Korėjoje. Filmas pateikia ir tradicinį, ir kiek netikėtą požiūrį į šią legendomis apipintą šalį.

Šunys / Dogs

Nauja Europa – nauji vardai 

Ramybė ir įtampa – viename filme. Tai – vienas labiausiai įtraukiančių filmų, kokį teko matyti šiemet. Dar vienas įrodymas, kad rumunai turi neįtikėtiną kino talentą. Rekomenduoju vesternų mėgėjams. 

Sieranevada / Sieranevada

Meistrai 

Kai žiūrėsite šį filmą, garantuoju, pasijusite, lyg jau esate dalyvavę kokiame nors giminės susiėjime – tikriausiai tai buvo jūsų giminės susitikimas! Visos šeimos paslaptys ir kasdieniai rūpesčiai, sujungti plonyčiu ironijos siūlu, susivynioja į kasdienių ritualų farsą. Tinkamas mėgstantiems lėtai mėgautis kinu. 

Šlovė / Glory

Nauja Europa – nauji vardai 

Mažas filmas apie mažą žmogų sistemos girnose. Filmas turėtų vadintis „Slava“ – kaip legendinis tarybinis laikrodis, dėl kurio ir užsisuka visas filmo veiksmas. Patiks socialinių dramų mėgėjams.