Mindaugo filmų rekomendacijos

Frankas Zappa apie save / Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

DOKUMENTIKA 

Po filmo peržiūros San Sebastiano festivalyje režisierius teigė, kad norėjo sukurti filmą žmonėms, mažai ką žinantiems apie Franką Zappą. Pavyko puikiai. Negali atsistebėti, kaip Zappa aplenkė laiką ir jau 7-ajame dešimtmetyje laužė muzikos verslo industrijos taisykles, kritikavo muzikos įrašų kompanijas, sugebėjo būti kūrybišku bei antreprenerišku genijumi ir tai taip aktualu šiandien. Puiki istorija ne tik melomanams, startuperiams, bet ir šiaip suteikiantis įkvėpimo.

Šeimyniškas gyvenimas / Family Life

IN LATINO 

Žavi, linksma erotiška istorija apie arogantiško hipsterio, vengiančio šeimos, nuotykį turėti šeimą. Nufilmuota nuostabaus grožio režisierės Alicios Scherson namuose.

Dramblys Popajus / Pop Aye

ATRADIMAI 

Žiūrėti filmą ir tą kelionę su drambliu buvo gal kiek nuobodoka, bet dabar prisimenant filmą vis norisi galvoti, kontempliuoti apie azijietišką lėtumą, naivumą, nuoširdumą paprastose kasdienos akimirkose, kurios tuo pat metu ir tokios mąslios, filosofiškos, dzenbudistiškos. Smagu. „Sundance“ ir Roterdamo festivaliuose išliaupsintas filmas stoja į akistatą su KP žiūrovais.

Visos nemiegotos naktys / All These Sleepless Nights

AŠ ESU HIBRIDAS 

Nakties „herojų“, penktos valandos ryto ir boso partijos romantika. Norisi prisiminti tekančią saulę „Heineken Opener“ ir „Satta Outside“ festivalių laukuose... Žiūrėti, klausytis, nieko nesitikėti, plaukti garsais, banguoti lengvomis mintimis... su muzika.

Moteris ir ledynas / Moteris ir ledynas

LIETUVIŲ FIMŲ PREMJEROS 

Noriu žiūrėti. Įdomi istorija apie Lietuvos mokslininkę Aušrą Revutaitę, 30 metų vieną gyvenančią Tian Šanio kalnuose. Dar įdomiau, kai režisierius sako, kad ji pakeitė 90 % scenarijaus, jog būtų atspindėta, kaip viskas yra iš tikrųjų. Jeigu paskaitysi vasario mėnesio nuostabų Audriaus Stonio interviu „Moteryje“ (yra ir internete), tikrai užsimanysi pažiūrėti visus jo filmus.

Lietuvių filmų premjeros

Šiemet kaip niekada įdomios visos lietuvių filmų premjeros. Labai rekomenduoju pažiūrėti bent pusę, bet geriausia visas

Mimozos / Mimosas

KRITIKŲ PASIRINKMAS 

Nemačiau, noriu pažiūrėti. Tai – mūsų festivalio programos sudarytojų Santos, Edvino, Mantės favoritas ir jų klausantis niekaip nesinori praleisti šio filmo.

Savas filmas

(rež. Tu ir tik tu, TAVO PROGRAMA)

Nepaisant visų rekomendacijų, geriausia, kai festivalyje surandi savo filmą. Netikėtai, neplanuotai, nelauktai. O kartais net ir paskutinę minutę, kai jau atrodo, kad nieko nebežiūrėsi. Labai linkiu, kad ištiktų „ta“ akimirka ir aplankytų „ta“ emocija.