Mantės filmų rekomendacijos

Visos nemiegotos naktys / All these Sleepless Nights 

AŠ ESU HIBRIDAS 

Įtaigiai ir natūraliai užfiksuoti naktinio gyvenimo savastį ir veržlumą – sudėtinga, bet šiame filme pamatysite tikrą, neišmiegotą Varšuvos jaunimo gyvenimą, ieškantį atsakymų kiekvienoje akimirkoje. Šviežias, gyvas oro gūsis šiuolaikiniame kine.

Randuotos širdys / Scarred Hearts

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Negalintis judėti Emanuelis savo nejudrią kasdienybę pripildo intelektualiniais žaidimais, citatomis ir gyvomis įžvalgomis. Radu Jude preciziškai suformuoja kiekvieną kadrą ir tiksliai perteikia sąlygotą Emanuelio būseną. Pasiilgusiems kino kalbos originalumo.

Šventasis / The Saint

NAUJA EUROPA – NAUJI VARDAI 

Labiausiai lauktas lietuvių režisieriaus debiutas. Nenuviliantis ir nepriverčiantis vartoti frazės „na, kaip lietuviškame kontekste, labai gerai“. Ne, tikrai buvo verta laukti ir lūkesčius pateisino – neplokščias veikėjas, tikras, pažįstamas kontekstas, svarbi ir tiksliai perteikta tema.

Amerikos mylimoji / American Honey

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Nuo aktorių vaidybos iki garso takelio – viskas šiame filme savo vietose ir pulsuoja gyvybe, abejonėmis, troškimais. Režisierė Andrea Arnold dar niekada nenuvylė. Ji nekartoja savęs, bet taip pat išlaiko tik jai būdingą žvilgsnį į jaunus žmones ir jų socialinę aplinką.

Tarnaitė / The Handmaiden

MEISTRAI 

Meistriškas scenarijus ir filmo struktūra. Vienas tų filmų, kuriame viskas taip kruopščiai apgalvota, jog įsitrauki ir pasileidi kartu su veikėjais į nenuspėjamą kelionę, būni apgautas bent keletą kartų ir vis vien lieki laimingas. Įsimins ilgam!

Bankoko naktys / Bangkok nites 

FESTIVALIŲ FAVORITAI 

Naktinis Bankokas užgrius visu žavesiu ir liūdnais likimais. Filme atsiskleidžia skirtingi didmiesčio ir periferijos gyvenimo ritmai bei problemos. Aktorių ir erdvės santykis sukuria nesumeluotą, tikrą Tailando ir jų gyventojų portretą.

Net neįsivaizduoji, kaip Tave myliu / You Have no Idea How Much I Love You

AŠ ESU HIBRIDAS 

Łozińskis įrodė, kaip minimalistinėmis kino priemonėmis galima sukurti paveikų ir stiprų filmą! Nebijantys susidurti su savo slapčiausiomis pusėmis gal ir nepatirs nieko nauja, bet šis filmas veikia kaip psichoterapijos seansas, kur žiūrovas gali įsigilinti į visas kabinete išgyvenamas emocijas ir suprasti skirtingas perspektyvas.

Įelektrinti kūnai / Body Electric

IN LATINO 

Rio de Žaneiro karštis ir įvairovė su visomis stiprybėmis ir silpnybėmis. Patiks drąsiems žiūrovams, kurie neabejingi nedidelėms, bet labai ypatingoms ir tikroms istorijoms.

Dangus dreba, Žemė bijo, o dvi akys – ne seserys / The Sky Trembles and the Earth Is Afraid and the Two Eyes Are Not Brothers

AŠ ESU HIBRIDAS 

Įsimintinas dialogas tarp dviejų filmų. Rekomenduoju pažiūrėti abu vieną po kito, nesvarbu, kokia tvarka, ir pasinerti į kelionę po Maroko kalnus. Tikri, įdomūs žmonės, muzika, susipynusi tikrovė ir fikcija, originalus filmų stilius užburs kiekvieną, pasiilgusį gilaus, filosofinio kino.  

Mimozos / Mimosas

KRITIKŲ PASIRINKIMAS