Ievos filmų rekomendacijos

Frankas Zappa apie save / Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Dokumentika 

Legendinės ir daugeliui negirdėtos Franko Zappos istorijos, jo laisvė ir tikrovė. Jei nesižavite jo muzika, liksite sužavėti jo asmenybe, o tai, man regis, dar svarbiau. Filme nesužinosite, kodėl Vilniuje jam stovi skulptūra, bet po filmo tikrai norėsite pasidomėti, ją aplankyti ir draugams papasakoti. Ir jeigu pernai žiūrėjote B-Movie, šiemet turite pamatyti Franką Zappą.

DAINA: https://youtu.be/DmcYTShN4Fk

Palaukit mūsų! / Not without us! 

Filmai šeimai 

Filmas, kuris nukelia į keturiolika šalių penkiuose kontinentuose, į šešiolikos vaikų kelius į mokyklą. Kai klausydavau močiutės istorijų, kaip ji į mokyklą rudenį ir pavasarį plaukdavo per Nemuną valtele, o žiemą eidavo ledu, atrodė labai egzotiška. Tačiau šis filmas atveria akis, šalis ir pasaulius, užsimanai su kiekvienu vaiku kartu nueiti į mokyklą. Festivalyje lankysis abi filmo režisierės. Nepraleiskite jų gyvų istorijų.

DAINA: https://youtu.be/wy5Ypj2tKLo

Šokėja / The Dancer

Metų Atradimai 

Tai tik menka dalelė tikros Loie Fuller istorijos, bet šiame filme žaidžia talentinga muzikantė ir jau aktorė Soko, muzika, vaizdas ir jų kuriami šiurpuliukai. Tiems, kam reikia įkvėpti naujų idėjų, moteriškos stiprybės ir kuriems šokis yra viskas.

DAINA:  https://youtu.be/YNZ4WCFJGPc

Paskutinė šeima / The last family

Nauja Europa – nauji vardai 

Šiam filmui tiesiog sunku rasti tinkamų žodžių. Stipru. Menininko iš didžiosios raidės Zdzeslawo Beksinskio šeimos parodyta istorija turi viską, ko aš reikalauju iš gero filmo. Į Vilnių atvyksta filmo režisierius ir aktorius, tad nepraleiskite seansų su pristatymu.

DAINA: https://youtu.be/9muzyOd4Lh8?list=PLjYbTcAX7BTPxvDH8AKTZH-Q2StToKWMx

Išsilaisvinimo diena / Liberation Day

Dokumentika

Visiškai pritrenkianti dokumentika iš Slovėnijos grupės „Laibach“ koncerto Šiaurės Korėjoje. Muzika, vizualieji menai, šalis, koncerto užkulisiai... Tiesiog reikia pamatyti, kad patikėtum. Nekantrauju sutikti filmo delegaciją „Kino pavasaryje“.

DAINA: https://youtu.be/JFzq3LdG3Io

Laukinių žmonių medžioklė / Hunt for the Wilderpeople

Komedijos 

Naujosios Zelandijos sąmojis – tikrai išskirtinis, kuriuo eilinė sudėtingo paauglio istorija papasakota neįtikėtinai šmaikščiai ir įdomiai. Puikiai parinktas garso takelis, kuriame neįtikėtinai nuostabi Naujosios Zelandijos gamta suskamba su Leonardu Cohenu, Nina Simone, Moniker, Alessi Brother ir kt.

DAINA: https://youtu.be/6nS37wwHF34?list=PLCkfz3Igk3nhsM0t1gBhH_R7Q2O6516bS

Moliūgėlio gyvenimas / My life as a Zucchini

Filmai šeimai 

Juokiausi ir verkiau. Visi vidiniai vaikai, emocijos ir vaizdai sužaidė labai gražų, teigiamą, pamokantį žaidimą. Moliūgėlis ir jo draugas režisierius Claude‘as Barras apsilankys Lietuvoje, tad nekantrauju su jais susipažinti, pasimokyti, atrasti.

DAINA: https://youtu.be/szTT7TUQEME

Vabalai / Bugs

Kulinariniai filmai 

Stebinantis filmas... vaizdais, idėjomis, humoru, vabalais, eksperimentais, kulinarija. Didelė užsidegusių ieškotojų kelionė po pasaulį atrandant kultūras ir virtuves, kuriose gausu vabalų. Po filmo tikrai tikiu, kad visai netrukus ir mūsų virtuvėje knibždėte knibždės proteinų.

DAINA: https://open.spotify.com/track/38muMp9PZnfNFsGKUvjXdx