Edvino filmų rekomendacijos

Garbės pilietis / The Distinguished Citizen

IN LATINO

Jei tik įsijausite į absurdišką humorą, pažadu, bus labai labai juokinga. Ko dar tikėtis, kai pažįstamų žmonių likimus interpretavai išgalvotiems personažams savo grožinės literatūros knygose ir už tai gavai „Nobelio“ premiją. Universali, gudri, gyvenimiška komedija apie seniai nelankytų namų nostalgiją, seniai pasiklydusią meilę ir ilgai nematytus draugus, kurie tenori tavimi pasinaudoti finansiškai ir seksualiai. 

Mano laiminga šeima / My Happy Family

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Įžvalgi, subtili, sociologinė ir turtinga drama su solidžiu humoru, gitaros melodijomis, autentiškomis gruzinų dainomis ir fantastišku aktorės vaidmeniu. Apie mus visus. Apie prisiimamus vaidmenis gyvenime. Apie įsipareigojimus, kuriuos (dažnai desperatiškai) stengiamės išpildyti. Apie moterį, kuriai prireikė asmeninės erdvės ir daugiau laisvės.

Neruda / Neruda

MEISTRAI

Pablo Larrainas yra vienas mėgstamiausių ir gerbiamiausių režisierių. Poeto ir „Nobelio“ premijos laureato Pablo Nerudos pabėgimas iš diktatoriaus Pinocheto Čilės į Prancūziją nestokoja žaismingumo, išradingumo ir drąsos, kai susipainioja tikri biografijos faktai,  išgalvota fantazija ir kvapą gniaužiančių gaudynių komedija. Ar atskirsite realybę nuo mitų? Galbūt fantastiškasis meksikietis Gaelis Garcia Bernalis jums padės. 

Dramblys Popajus / Pop Aye

METŲ ATRADIMAI

Nuoširdi, lyriška, nuotaikinga, egzistencinė ir liūdna dramedija apie visų atstumto architekto ir cirke linksminančio charizmatiško dramblio kelionę. Giliai sujaudinantis, ironijos nestokojantis, šviesus ir pozityvus filmas leidžia suprasti, koks gali būti neturistinis Tailandas ir kokia svarbi yra tikra draugystė. Singapūro režisierės debiutas man kažkodėl priminė Wimo Wenderso pradžią su kelio filmu „Paryžius, Teksasas“.

Hema Hema: padainuok man, kol laukiu / Hema Hema: Sing Me a Song While I Wait

FESTIVALIŲ FAVORITAI 

Vizualus, dvasingas, meditacinis ir neįmenamas nuotykių, muzikos, šokių, aistros, hipnozės, kaukių filmas apie tik vieną sykį per 12 metų Butano miške vykdomą paslaptingą budistinį ritualą, kurio dalyviai dvi savaites slepia savo tapatybes ir veidus. Nuoširdžiai rekomenduoju neišeiti iš salės vos prasidėjus finaliniams titrams.

Ledi Makbet / Lady Macbeth

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Be galo intymi drama apie laisvės kainą ir žiaurias neištikimybės pasekmes. Ištekėjusi per prievartą už dominuojančio aristokrato nerimstanti moteris šaltakraujiškai ir nesustabdomai pasileidžia kūniškos meilės su jo tarnu link.

Raudonas vėžlys / The Red Turtle

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Žavus, jautrus, ištaigingas, bežodis ir ranka pieštas animacinis epas. Vaikams ir suaugusiesiems, kurie jaučia nostalgiją Robinzonui Kruzui. Apie pabėgimą nuo savęs, meilės galią ir darnią šeimą. Apdovanotas Kanuose ir nominuotas „Oskarui“. Prasmingas europietiškos ir japoniškos animacijos hibridas. 

Tarnaitė / The Handmaiden

MEISTRAI 

Įspūdingai gražus, adrenalininis, ekstravagantiškas ir stilingas reginys. Tik Park Chan-Wookas geba taip meistriškai sunarplioti išdavystės, kančios ir keršto trilerį, reikšmingus istorinius faktus, protingą literatūrą, juokingus momentus, aštrią įtampą, pikantišką erotiką, brutalų smurtą ir gundančias viliones.

Tarp mūsų / In Between

METŲ ATRADIMAI 

Trys jaunos moterys. Vienas didelis miestas. Modernios pagundos, skirtingos religijos ir senos tradicijos. Įkvepianti kova už laisvę pasirinkti savo gyvenimą be jokių apribojimų. Nepatogiame ir provokuojančiame debiutiniame filme pakanka dramos, komedijos, grožio, muzikos, politikos. Dar ir šiandien prisimenu, kokią emocijų bangą San Sebastiano seanse sukėlė žavingos ir maištingos palestinietės.

Aš nesu ponia Bovari / I Am Not Madame Bovary

MEISTRAI 

Teleskopinis epas apie vienos užsispyrusios moters tikslą atkeršyti apgavusiems vyrams ir atkurti teisingumą. Satyra apie Kinijos biurokratiją, valdžios nekompetenciją, sutartas vedybas ir gudrias provincijos žmonių aferas. Vizualus filmas, įrėmintas apskritime, išsiplečia į stačiakampį ir nustebina efektingais siurprizais. Dailioji aktorė Fan Bingbing – neatpažįstama ir nepakartojama.