Dovilės filmų rekomendacijos

Baleto šokėjas / Dancer

Dokumentika 

„Talented but troubled“ – taip Londono žiniasklaida pavadino 25-erių baleto žvaigždę iš Ukrainos Sergejų Poluniną. Du žodžiai užkoduoja režisierių ir žiūrovą be galo įdomiai, maištingai pažinčiai.

Paskutinė šeima / The Last Family

Nauja Europa – nauji vardai 

Jauno lenkų režisieriaus debiutas įsiurbia į tapytojo Zdzisławo Beksińskio šeimą. Šokiruoja ne tik jos istorija, bet ir taip pasiilgta arthauzinio kino kalbos branda. Festivalį aplankysiantis aktorius Dawidas Ogrodnikas pasmerkia nepamiršti dar vieno jo vaidmens.

Trešnių skonis / Taste of Cherry

Retrospektyva: Abbaso Kiarostami 

Žiūrovas tampa lygiavertis režisieriui. Gali kurti priešistorę, smerkti veikėją, kuris ieško galinčio jam padėti nusižudyti žmogaus, arba smerkti save, kad kartu su juo ieško pagalbininko. Kol už lango keičiasi Irano kraštovaizdžiai, žiūrovas turi laiko pamąstyti – apie kiną, mirtį, rytojų.

Amerikos mylimoji / American Honey

Kritikų pasirinkimas 

Saulė, suktinė, deginantis gurkšnis, dar labiau deginanti aistra – apkvaišusi kelionė po Ameriką su tokiais pat laisvais, koks norėtum būti. Bet laisvė irgi turi pagirias. Tačiau kol jos neprasidėjo, galima tiesiog mėgautis. Andrea Arnold ir Shia LaBeouf to išmoko.

Sieranevada / Sieranevada

Meistrai 

Išsiruoškime į svečius. Deja, tik trims valandoms. Susirinks visa šeima. Nesvarbu, kieno. Visus pažinosite. Išalksite, persirūkysite, ne kartą susinervinsite, bet bus laiko ir pajuokauti, ir įdomiai padiskutuoti. Rumunas C. Puiu juostos veltui nenaudoja.

Moliūgėlio gyvenimas / My Life as a Zucchini

Filmai šeimai 

Tiesiog tai vienas mieliausių dalykų, ką esu mačiusi ekrane – scenarijus, lėlėms įkvėpta gyvybė ir nuoširdumas, tikiu, pavergs net didžiausią skeptiką. O jei ne – po dešimties minučių kruopštumu nustebinančio making off'o filmuko persvara bus režisieriaus naudai.

Giminaičiai / Close Relations

BALTIJOS ŽVILGSNIS 

Šio filmo seansas buvo vienas įsimintiniausių – garsiau už V. Manskio filmuojamus veikėjus kalbėjo Odesos žiūrovai, prieštaraudami iš ekrano sklindantiems prorusiškiems pasisakymams arba su užuojauta pritardami besiguodžiantiems tautiečiams. Drąsos nestokojantis režisierius atgręžia kamerą į savo susiskaldžiusią giminę ir pačią Ukrainą.

Šventasis / The Saint

NAUJA EUROPA – NAUJI VARDAI 

Žiūrėjau tris kartus. Ir garantuoju, kad tai trigubinsis. Andrius Blaževičius ir jo komanda atvertė naują lietuvių kino istorijos puslapį, kuriame bus įrašyta ir 9-ajame šio sąrašo punkte išskirta Karolio Kaupinio pavardė. Vien „Šventojo“ pagrindinio aktoriaus Mariaus Repšio profesionalumas vertas 90 min. brangaus laiko.

Budėjimas / Watchkeepin

TRUMPAS KONKURSAS / LIETUVIŲ FILMŲ PREMJEROS 

16 minučių netikėtų rakursų, kurie įtikina, leidžia palįsti po veikėjų oda ir drauge išgyventi jų skausmą. Darius Meškauskas transformuojasi į kažką neatpažįstamo, o tai dar labiau išryškina temą.

Tai tik pasaulio pabaiga / It's Only The End Of The World

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Prieš perkant bilietą rekomenduoju užsikimšti ausis. Visada įdomu, ką sukuria šis režisierius. O ar mažiau pavyko nei kitais kartais? Pasakykite jūs, o ne tie, kurie skambiomis frazėmis galanda savo plunksnas