Austės filmų rekomendacijos

Mama, kas vakarienei? / What’s for dinner, mom?

Kulinariniai filmai 

Mylintiems gyvenimą, tradicijas ir gardų maistą. Filmas apie tikrus jausmus, tvarias šeimos tradicijas ir aistrą maistui, aistrą gyvenimui. Nuoširdus, ramus ir paliečiantis kinas. Vaizdai ir istorija pagaus jus. Po filmo norėsite vykti į Japoniją ar Taivaną. Bet kuriuo atveju po filmo norėsite labai skaniai ir jaukiai pavalgyti.

Neruda / Neruda

Meistrai 

Idealistams, maištininkams, romantikams ir svajotojams. Poetiškas ir išieškotas filmas. Gael García Bernalis kaip visada žavus ir puikus. Patiks visiems intelektualams, mėgstantiems Nerudos kūrybą – erotiškus meilės, siurrealistinius, politinius ar istorinius eilėraščius.

Šlovė / Glory 

Nauja Europa – nauji vardai 

Superherojams, norintiems pakeisti pasaulį. Intriguojanti, tikra ir kartu tokia paprasta gyvenimo istorija, kai biurokratija, korupcija ir įvaizdis yra svarbiau už sąžiningai dirbančio žmogaus gyvenimą ir vertybes.Įstabi aktorių vaidyba. Jaudinsitės dėl pagrindinio herojaus ir jo gražuolių triušių

Tegelbsti mus dievas / May God Save Us

Festivalių favoritai 

Trilerių, ispaniško kino ir gero humoro mėgėjams. Įtemptas ir kartu komiškas filmas, kuriame apstu įvairių situacijų. Pažadu, kad nenurimsite, kol patys neatrasite, kas yra nusikaltėlis ir kaip jį galima būtų pagauti. Dinamiškas pagrindinių aktorių duetas privers nusišypsoti.

Rara / Rara 

In Latino 

Mąstantiems kitaip, aktyviems kosmopolitams ir tolerantiškiems. Šeimos drama šiuolaikinėje, homofobiškoje visuomenėje. Žiūroviškas ir labai natūralus jaunos režisierės filmas. Apie meilę, suaugusiųjų pasaulį, kurį jie paverčia itin sudėtingu ir į kurį patenka dvi mažosios šio filmo herojės. Bus smagu ir kartu labai liūdna.

Baleto šokėjas / Dancer 

Dokumentika 

Kultūros, grožio ir estetikos gerbėjams. Reali, įkvepianti istorija, nuskraidinanti į didžiausias pasaulio scenas. Šokio magija ir ypatingas menininko portretas. Sužinosite, kad Sergejus Poluninas buvo vadinamas „gabiausiu savo kartos baleto šokėju“, „šokio pasaulio seksualiausia jaunąja žvaigžde“.

Raudonas vėžlys / Red Turtle

Kritikų pasirinkimas 

Laukiantiems paslaptingos, gilios ir kokybiškos animacijos. Nebyliame animaciniame filme žmogus susiduria su gaivališka gamta, yra apsuptas tykios, paslaptingos atmosferos. Universalus ir jautrus. Patiks visiems, kurie myli pasakas, vėžlius ir savo artimuosius. 

Pasiklydę Paryžiuje / Lost in Paris

Komedijos 

Nutrūktgalviams, pokštininkams ir spontaniškoms asmenybėms. Trenkta prancūzų  komedija, kurioje apstu linksmų pokštų, modernaus šokio elegancijos, gatvės cirko humoro. Linkiu pasiklysti šiame filme ir susitikti su filmo režisieriais-aktoriais Vilniuje. Gal kartu iškrėsite kokį pokštą?

Paskutinė šeima / The Last Family

Nauja Europa – nauji vardai 

Ieškantiems rimto lenkiško kino. Įtaigus, išbaigtas ir paveikus.Filmas paremtas dailininko (tapančio distopinius paveikslus) Zdzisławo Beksińskio šeimos istorija. Ir dar, čia vaidina talentingasis Dawidas Ogrodnikas! Stipru. Linkiu sutikti šį aktorių šiųmečiame festivalyje.

Stambulo katės / Kedi

Dokumentika 

Kačių augintojams, keliautojams ir smalsuoliams. Paveiki meditacija apie kelis gamtos stebuklus – su pėdutėmis ir uodegomis, kurie gyvena industriniame Stambulo pasaulyje ir praturtina miestą savo gyvybingumu bei žaismingumu. Kino kritikai ir interneto katės sako, kad šis filmas jus užburs, negalėsite atitraukti akių nuo mielų Stambulo kačių. Miau!