Algirdo filmų rekomendacijos

Tobuli melagiai / Perfects strangers

KOMEDIJA 

Galiu lažintis, kad šis filmas aplenks X. Dolano „Mamytę“ ir taps lankomiausiu festivalio filmu. Ši šmaikšti komedija taps tobulu ir nuolatinių festivalio lankytojų, ir į jį užklydusių pirmą kartą pasirinkimu. 

Ji / Elle

ATIDARYMO FILMAS 

Viename filme dera aukščiausios klasės režisūrinė ir aktorinė meistrystė, kuriai skirtų apdovanojimų jau nebesuskaičiuosi. Kaip ir kasmet – atidarymo filmą tiesiog privalu pamatyti kiekvienam.

Šokėja / La danseuse

METŲ ATRADIMAI 

Filmas, sukėlęs, ko gero, daugiausia diskusijų tarp komandos narių. Programos sudarytojai į jį žiūrėjo skeptiškai, o aš buvau iš tų, kurie įsitikinę, kad šis filmas bus žiūrovų favoritas ir pelnys jų simpatijų prizą.

Tai tik pasaulio pabaiga / Juste la fin du monde

METŲ ATRADIMAI

Po jaunojo vunderkindo Xaviero Dolano paskutinio filmo „Mamytė“ triumfo, manau, tai yra laukiamiausias šių metų festivalio filmas.

Vertikali būsena / Rester vertical

KRITIKŲ PASIRINKIMAS 

Filmas siurprizas. Šis vienas geriausiai kritikų įvertintų filmų man buvo lyg amerikietiški kalneliai – nuo siaubingai blogo iki neįtikėtino šedevro, kurio paskutinė scena su vilkais iki šiol stovi prieš akis. 

Našlaitė / Orpheline

FESTIVALIŲ FAVORITAI 

Šį filmą verta rinktis vien dėl nuostabios aktorės sunkiai ištariama pavarde – Adèle’s Exarchopoulos.  Bet labiausiai man patiko filmo gangsterinę realybę perteikiantis stilius, kuris priminė Jacques’o Audiard‘o filmą „Pranašas“.

Turkiškai / Turkish Way

KULINARINIAI FILMAI 

Po šio filmo jūs tikrai krausitės lagaminus ir vyksite į Stambulą bei kitus Turkijos regionus, bandydami atrasti ką tik matytas vietas, kvapus ir skonius...

Moliūgėlio gyvenimas / Ma vie de courgette

FILMAI ŠEIMAI 

Neįtikėtinai aktuali tema šių dienų kontekste ir unikali patirtis vaikiškomis akimis pamatyti tokias suaugusiųjų pasaulio ydas ir problemas kaip alkoholis, smurtas, vaikų namai. Pokalbis su vaikais po filmo tiesiog neįkainojamas.

Mėnesiena / Moonlight

FESTIVALIŲ FAVORITAI 

Šio filmo dar nespėjau pažiūrėti, bet perskaitęs meno vadovės įspūdį apie jį nekantrauju pagaliau pamatyti... Santa Lingevičiūtė: „P. S. Peržiūriu tiek daug filmų ir juos traktuoju kaip darbą. Per šį netikėtai (?!) apsiverkiau.“

LIETUVIŠKŲ FILMŲ PREMJEROS 

Mes tikrai turime kuo didžiuotis, ir, patikėkite, jie nustebins jus kūrybiškumu ir kokybe –  ar tai būtų pripažinto meistro A. Stonio „Moteris ir ledynas“, ar debiutinis A. Blaževičiaus „Šventasis“. Bet geriau ateikite pažiūrėti trumpametražių T. Ramanausko, G. Šiaulio ir K. Milašiūtės pirmųjų filmų. Tai tikrai bus WOW. Na, ir galų gale mūsų praėjusių metų jaunųjų talentų kalvė – muzikinių klipų konkursas „Kažkas atsitiko“, kur ir muzika, ir klipai paskatins jus dar labiau didžiuotis savo šalimi.