Kino knyga

Vietoj pamokos – tiesioginė video konferencija internetu „Kūrėjo teisės ir įkvėpimai“

Gruodžio 9 d. 11 val. tiesiogiai internetu bus transliuojama 45 minučių video konferencija „Kūrėjo teisės ir įkvėpimai“. Šios konferencijos išskirtinumas tas, kad joje pateikiamas turinys bus skirtas būtent moksleiviams, jų kūrybiškumą atskleidžiančioms priemonėms bei žinioms apie autorių teises. Konferenciją bus galima tiesiogiai stebėti portale „15min.lt“.

Sprendimas renginį padaryti prieinamą visoms Lietuvos mokykloms buvo priimtas norint pasiekti kuo platesnę auditoriją. Ypač virtualioje erdvėje jaunų žmonių tyko daugybė pavojų, o intelektinė teisė dažnai pažeidžiama dėl nežinojimo. Konferencijoje pateikiama informacija edukuos mokinius ir kaip kūrėjus, ir kaip vartotojus, bei skatins internete prieinama autorine kūryba naudotis legaliai.

„Kino knyga“ konferenciją „Kūrėjo teisės ir įkvėpimai“ rengia drauge su edukaciniu kino projektu „Europos kinas – kultūrų dialogai“. Abiejų projektų tikslai – leisti jauniems žmonėms būti išgirstiems; suburti kuo daugiau kūrybiškų jaunų žmonių į vieną vietą; skatinti juos dalintis mintimis ir kurti bendrus projektus; suteikti jauniems kūrėjams žinių, leidžiančių apsaugoti savo intelektines teises.

Jaunojo autoriaus trumpametražių filmų konkursas

Šią vasarą jau devintą kartą vykęs festivalio „Kino pavasaris“ edukacinis kino projektas „Kino knyga“ pradeda žiemos etapą. Šį kartą „Kino knyga“ kviečia moksleivius dalyvauti jaunojo kino kūrėjo konkurse JAUKINAS. Nugalėtojams atiteks piniginis prizas.

JAUKINAS iki gruodžio 4 d. laukia 7–18 metų moksleivių 2015–2016 m. be profesionalų pagalbos sukurtų filmukų, kurių trukmė iki 5 min. Atsiųstus darbus vertins „Kino knygos“ kūrybines dirbtuves vedantys žinomi, mokinių pamėgti kino režisieriai: Maratas Sargsyanas („Lernavan“, „Tėvas“), Andrius Blaževičius („Dešimt priežasčių“, „Šventasis“), Tomas Smulkis („Rojaus beieškant“).

„Žodyje JAUKINAS telpa kelios sąvokos: „jau kinas“, „jaunas kinas“, „kūrybiškumo, naujų talentų prisijaukinimas“ ir pan. Svarbiausia, kad yra galimybė paskelbti tokį konkursą ir suteikti jaunimui galimybę parodyti savo talentą.

Konkurso nuostatus ir dalyvio anketą rasite čia:

Projektas „Kino knyga“ supažindina moksleivius su autoriaus teisėmis

Tęstinis edukacinis kino projektas moksleiviams „Kino knyga“ vyksta nuo 2007 metų. 8–12 klasių mokiniai bei jų mokytojai iš visos Lietuvos kviečiami atvykti į Vilnių, kur su žymiais kino režisieriais, kitų meno sričių profesionalais, profesionaliais teisininkais gilinasi į filmų kūrimo ir autoriaus teisių subtilybes.

Kūrėjas, vartotojas ir masinio informavimo priemonės

Internetinės erdvės platybėse paskęsta ne vienas autorinis darbas. Kūrėjai nebesukontroliuoja, kas ir kiek pasinaudoja jų autoriniais darbais. Vartotojas vargiai žino ar nesuvokia savo elgesio pasekmių ir pirataudamas nesusimąsto, kad norint sukurti tam tikrą originalų produktą, reikia ne tik pinigų, laiko, idėjų, bet pagaliau tam tikros nuotaikos. Jei kūrėjui nebus mokama už jo darbą, jis tiesiog nebegalės kurti.

Svarbiausi „Kino knygos“ tikslai – atkreipti jaunų žmonių dėmesį į kūrybinio proceso vertę, kūrinio gimimo materialinius ir dvasinius kaštus; kalbėti apie kuriančio žmogaus vaidmenį ir įtaką kūrybinei industrijai, kūrėjo padėtį visuomenėje ir jo originalaus darbo apsaugą; skatinti moksleivių sąmoningumą supažindinant su autorių teisėmis ir jų apsauga.

Pasitelkus dokumentinio kino žanrą ir literatūros kūrinius stengiamasi naujai įprasminti gerai žinomus tekstus. „Šių dienų jaunimas labai daug informacijos gauna iš masinių informavimo priemonių, kur dažniausiai žinios perteikiamos tik faktais. O šiame projekte, pasitelkiant aplinkos stebėjimą, stengiamasi įkvėpti galbūt būsimus kūrėjus mąstyti ne faktais, o pojūčiais. Norint geriau pažinti aplinką, reikia ją dekoduoti, suprasti, iš ko ji susideda.

Labai svarbu, kad jaunas žmogus mokėtų atsiriboti nuo masinių informavimo priemonių pateikiamų vaizdų gausos, o žvelgdamas į jį supančią aplinką, pajungtų savo vaizduotę. Taigi „Kino knygos“ surinkta profesionalų komanda, remdamasi neformalaus ugdymo principais, skatins jaunimo iniciatyvumą, kūrybiškumą, skaitmeninį raštingumą bei socialinę kompetenciją.

Kontaktai

Projekto vadovė
Agnesta Filatovė
Tel. +370 699 04404
El. paštas cinebook@kinopavasaris.lt

https://www.facebook.com/KINO-KNYGA