„Amžinai stilingos“ (angl. „Advanced Style“)

Nuo 12 05

 

„Aš niekada nenorėjau atrodyti jaunai. Norėjau atrodyti pritrenkiančiai“, – sako viena iš filmo „Amžinai stilingos“ herojų 80-metė Joyce Carpati.

Režisierės Linos Plioplytės filmuojamoms damoms nuo 62 iki 95 metų. Tai drąsios, nepriklausomos, ryškios ir stilingos niujorkietės. Jos nedūsauja dėl prabėgusios jaunystės, o džiaugiasi kiekviena diena. Moterys važinėja spalvingais dviračiais, plepa su draugėmis, lankosi vakarėliuose, eksperimentuoja su individualiu stiliumi ir mokosi naujų dalykų, kuriems vis neatrasdavo laiko. Mada šiame filme tampa saviraiškos priemone, leidžiančia senti pakelta galva.

Filmas „Amžinai stilingos“ – tai akibrokštas jaunystės kulto apsėstai Vakarų kultūrai. „Amžinai stilingos“ – ne tik filmas, tai gyvenimo būdas, judėjimas, prie kurio prisijungti gali ir turi kiekvienas.

APIE REŽISIERĘ

 

Lina Plioplytė – režisierė ir operatorė nuo 2007 m. gyvenanti ir kurianti Niujorke. Savo operatorės karjerą ji pradėjo mados žurnale „Nylon“. Ji yra sukūrusi ne vieną muzikinį vaizdo klipą, trumpametražį filmą apie įdomius mados ar muzikos pasaulio žmones. „Amžinai stilingos – debiutinis L. Plioplytės, kaip ir režisierės ir operatorės, pilnametražis filmas.

 

Metai – 2014

Šalis – JAV

Trukmė – 72 min.

Režisierius – Lina Plioplytė

Scenarijaus autoriai – Lina Plioplytė ir Ari Seth Cohen

Prodiuseriai – Ari Seth Cohen, Teenage Peanut

Operatorius – Lina Plioplytė

Montažas – Michael Carter

Kompozitorius – Kelli Scarr

Pardavimo agentas – Dogwoof

Platintojas – VšĮ „Kino pavasaris“

Dialogai – anglų

Subtitrai – lietuvių

Amžiaus cenzas – N-13