Apie festivalį

5-asis mokslinių fantastinių ir mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka”

Jau penktus metus Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ organizuoja mokslinių fantastinių ir mokslo populiarinimo filmų festivalį „Eureka“. Programos filmai skirti vyresnių klasių mokiniams ir studentams bei visiems, kurie domisi filmais moksline tematika, o įėjimas į filmus nemokamas.

Šįmet programoje šeši intriguojantys filmai, sulaukę susidomėjimo visame pasaulyje. Apkeliavę ne vieną tarptautinį kino festivalį, visi jie mėgavosi žiūrovų nuostabos šūksniais ir ovacijomis, o kai kurie ir garbingomis nominacijomis bei svariais apdovanojimais. Programoje trys dokumentinio kino juostos, dvi fantastinės dramos ir vienas mocumentary žanro, reiškiančio netikrą dokumentiką, filmas. Programos temų spektras itin platus – joje filmai apie ateities maisto krizę, galimą ateivių apsilankymą, pasaulį skirstančias sienas, vyrų išnykimą ir kaip visada labiausiai bauginančią žmogaus pasiekimų ir išradimų grėsmę pačiam sau.

Dokumentinio filmo „10 milijardų – kas patiekta tavo lėkštėje?“ (rež. Valentin Thurn) kūrėjai nagrinėja itin aktualią temą ir primena liūdną prognozę – sparčiai augant žmonių skaičiui žemėje neišvengiamai atsiras maisto deficitas. Poetiškoje juostoje „Sienos“ (rež. Pablo Iraburu, Migueltxo Molina) improvizuojama vieno motyvo tema – sienos žmoniją skirsto valstybėmis, tautomis, pagal socialinę, ekonominę ir politinę gerovę, tačiau abi sienos puses jungia tos pačios egzistencinės baimės ir netramdomos svajonės. Dar vienas dokumentinio filmo principais kurtas filmas, priversiantis susimąstyti apie dažniausiai tik fantastiniu laikomą žmonijos scenarijų – „Apsilankymas: Pasimatymas su ateiviais“ (rež. Michael Madsen).

Vaidybinis filmas „Vienodi“ (rež. Drake Doremus) – tai futuristinė meilės istorija, vykstanti pasaulyje, kuriame mokslininkai genetiškai eliminavo jausmus, o ramybę sudrumsčia žmonėms emocijas sugrąžinanti epidemija. „Meilė ir Mila“ (rež. Teemu Nikki, Rami Rusinen) – tai romantinė mokslinės fantastikos komedija apie meilę, robotus ir kultūrizmą. Bene labiausiai provokuojantis festivalio filmas „Už šios ribos jokių vyrų“ (rež. Mark Sawers), kuriame vaizduojamas pasaulis, likęs be vyrų, o moterys pastoja savaime ir gimdo tik mergaites. Iš koto verčiantys interviu ir realistiška vaidyba akimirkai privers patikėti scenarijaus realumu, o filmo humoras vers kvatoti iki pat (ne)laimingos pabaigos.

Įėjimas į visus festivalio "EUREKA 2016" seansus yra nemokamas, tačiau grupes, didesnes nei 10 žmonių, kviečiame iš anksto registruotis el. paštu eureka@kinopavasaris.lt, telefonu +370 614 74574 arba internetu http://kinopavasaris.lt/lt/eureka-2016.