Apie festivalį

Po „Kino pavasario“ sparnu šeštus metus organizuojamas mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka“ dalijasi rinktiniais mokslinės fantastikos trileriais ir dokumentika mokslinėmis temomis. Siekiame tikslo originaliais filmais atskleisti mokslinių idėjų raidą, modernių technologijų įtaką kasdieniams gyvenimams ir tikėtinas ateities eksperimentų ar išradimų galimybes. Vieni filmai vis dar atrodo pernelyg fantastiški, kad patikėtume jų realistiškumu, o kiti jau prognozuoja gana tikroviškas tikimybes. Bet kokiu atveju kiekvienas „Eurekos“ filmas skatins diskutuoti matytomis temomis ar pasidomėti plačiau iškeltais klausimais. 

Šio pavasario intriguojanti naujovė – kartu su vienu dokumentiniu ir trimis vaidybiniais filmais parodysime 10 trumpametražių istorijų, kurios leidžia praplėsti nagrinėjamų teorijų įvairovę. Neabejojame, kad jau pajutote, pastebėjote ir išbandėte, kaip sparčiai į mūsų gyvenimą braunasi virtualios realybės vilionės. Kokie džiaugsmai ir pavojai slypi virtualiame pasaulyje? Nejaugi artimiausioje ateityje nenusiimsime įrangos ir tapsime dar labiau priklausomi nuo kažkieno sukurtos dirbtinės realybės? Ar įmanoma mažiausiomis sąnaudomis savamoksliškai sukonstruotą raketą paleisti į kosmosą? Kas yra kirmgrauža? Ar pageidautumėte užšaldyti save iki sąlyginai geresnių gyvenimo sąlygų? Kaip keitėsi mums pažįstamas pasaulis per kartografijos mokslo raidą? Ar įmanoma sutalpinti 950 mln. metų į 45 minutes? Kaip veikia žmogaus atmintis? Kokią matytą praeitį prisiminsime artimiausioje ateityje? 

Žmonių klonavimo perspektyvos. Smegenyse sukauptos informacijos ir patirties kopijavimas. Amžinos jaunystės tikimybė. Pagreitinto gyvenimo simuliacija. Jausmų ir pojūčių kontrolė. Moksliniams eksperimentams atspari meilė. Laikina laimė. Virtualios realybės žaidimų įsibrovimo tikimybė. Marse slypinčios paslaptys. Robotai. Pakaitalai. Kelionės per laiką. Šmaikštūs, taiklūs ir bauginantys pastebėjimai apie mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitokius įrenginius, be kurių niekas daugiau neįsivaizduoja savo gyvenimo. 

Kviečiame domėtis, tyrinėti, diskutuoti pramogaujant dideliame ekrane su šiuolaikinio kino galimybėmis, fantastiniais trileriais, apokaliptinėmis vizijomis, komiškomis provokacijomis ir išradingomis interpretacijomis. 

Įėjimas į visus festivalio "EUREKA 2017" seansus yra nemokamas, tačiau grupes, didesnes nei 10 žmonių, kviečiame iš anksto registruotis el. paštu eureka@kinopavasaris.lt, telefonu +370 628 97461