Apie festivalį

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. 1995 metais prasidėjęs festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą. 2017 metais jau 22-ąjį kartą vyksiantis festivalis daugeliui žmonių asocijuojasi ne tik su kokybišku autoriniu kinu, bet ir su rimtomis diskusijomis, susitikimais su žinomais Lietuvos ir užsienio kino žmonėmis, įvairiausiais edukaciniais projektais bei originaliais teminiais renginiais.

Partnerystė su Europos Sąjungos MEDIA programa bei narystė tarptautinių ART kino teatrų ir festivalių konfederacijoje (CICAE) yra puikus festivalio kokybiškumo, žinomumo ir profesionalumo įrodymas. Didelį ištikimų nepriklausomo kino gerbėjų ratą turintis festivalis bendradarbiauja su didžiausiais tarptautiniais kino festivaliais, užsienio kino kompanijomis, nepriklausomų filmų prodiuseriais, įvairių šalių ambasadomis.

2009 metais festivalis pirmą kartą pristatė konkursinę programą „Nauja Europa – nauji vardai“ bei jos solidžią tarptautinę žiuri. Nuo tada dėl „Geriausio filmo apdovanojimo“ varžosi geriausi debiutiniai filmai iš Rytų ir Centrinės Europos. Ši konkursinė programa sulaukė didžiulio žiūrovų bei žiniasklaidos dėmesio ir tapo kasmetiniu festivalio akcentu. Prie jos 2014 metais prisijungė dar viena konkursinė programa „Baltijos žvilgsnis“, kurioje rodomi Baltijos jūros skalaujamų šalių kino kūrėjai.

2017 metais vyks jau 8-oji tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting Point – Vilnius“. Tai labai reikšmingas renginys, skirtas kino industrijos profesionalams, siekiant atrasti Vilniaus miesto, Vilniaus tarptautinio kino festivalio bei Lietuvos kino industrijos identitetą globaliu mastu. Viena pagrindinių šios konferencijos dalių – Centrinės ir Rytų Europos tarptautinių kino festivalių forumas, kurio pagrindinis tikslas yra užmegzti bei puoselėti glaudžius partnerystės ryšius tarp pagrindinių minėto kontinento tarptautinių kino festivalių.

Kasmet festivalis per dvi savaites pristato daugiau nei 200 filmų. Gausi programa žiūrovų patogumui suskirstyta į atskiras programas (2016 metais buvo 17 programų). 2016 metais išaugo iki 112 927. Nuo 2008 metų festivalis supažindino su programa ne tik Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų gyventojus. 2016 metais dviejų savaičių programa džiaugėsi 5 didžiųjų šalies miestų žiūrovai. 2016 metais buvo skiriamas ypatingas dėmesys savanorystei, festivalio metu net 300 įvairaus amžiaus savanorių papildė komandą.

VTKF „Kino pavasaris“ tampa puikia proga ne tik susipažinti su gerais kino filmais, tačiau ir susitikti su pripažintais kino meistrais ar aktoriais. Festivalis didžiuojasi jį aplankiusiais svečiais: režisieriais Michael Hazanaviciumi, Joshua Oppenheimer, Emir Kusturica, Mike Leigh, Leos Carax, Javor Gardev, Attila Galambos, aktoriais Hana Schygulla, Ian Somerhalder, Dexter Fletcher, Ion Sapdaru, Teador Corban, Mircea Andreescu ir kitais.

„Kino pavasaris“ – socialiai atsakinga organizacija. Šalia gausybės kino filmų ir konkursų, kiekvienais metais festivalis žiūrovams pristato ir socialinius bei edukacinius projektus. Vienas sėkmingiausių projektų - KINO KARAVANAS. 2016 m. 24-iuose miestuose įvyko 50 nemokamų festivalio žiūrovų pamėgtų filmų seansų. Projekto tikslas – atvežti pripažintą autorinį kiną ten, kur dažniausiai nėra kino teatrų ir vietos gyventojai neturi galimybės pamatyti aukštos menininės vertės filmų.

Greta šio projekto „Kino pavasaris“ kasmet įgyvendina kūrybines kino dirbtuves moksleiviams „Kino knyga“, yra rengęs nemokamų seansų neįgaliesiems, edukacinį projektą studentams „Kino pavasaris tavo universitete“, pasaulio globalinio atšilimo problemoms analizuoti skirtus renginius, parodas, seminarus filmų vertėjams bei jauniesiems kino kūrėjams.

Festivalio misija:

  • pagrindinis VTKF „Kino pavasaris“ tikslas – suteikti žiūrovams galimybę išvysti kuo daugiau pripažintų, diskusijų sukėlusių, žinomuose kino festivaliuose apdovanotų nepriklausomų kino filmų iš viso pasaulio;
  • sukurti nepamirštamą kino šventės atmosferą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestuose;
  • ugdyti, šviesti ir lavinti žiūrovą.

Festivalio vizija:

  • tapti vienam iš reikšmingiausių tarptautinių kino festivalių Rytų ir Centrinėje Europoje;
  • pristatyti geriausius Rytų ir Centrinės Europos debiutinius filmus konkursinėje programoje;
  • supažindinti žiūrovus su garsiais ir įtakingais kino pasaulio aktoriais ir režisieriais.