Menu

In Latino 2015

10-ą kartą vyksiančios Lotynų Amerikos kultūros dienos „In Latino“ šiemet kvies PASINERTI į trumpametražį egzotiškojo kontinento kiną, pažinti regiono tautinį paveldą, jam būdingą žmogaus ir gamtos ryšį, dvasines keliones.

Per keturias dienas, spalio 1–4 d. skirtingomis IN LATINO stotelėmis bus pažymėta: „Kino pavasario“ salė, kultūros baras „Kablys“, baras greta traukinių bėgių „Peronas“, Užupio meno inkubatorius „Galera“. Iš šių stotelių bus keliaujama po Lotynų Ameriką per moteriškumą fotografijoje, kumbijos ritmus muzikoje, aktyvinančius kakavos skonius ir kitus įspūdžius, kuriais dalinsis karštojo žemyno apsėstieji.

Renginiai

FOTOGRAFIJŲ PARODA „Arturo Betancourt. Tehuanas. Gėlių moterys“

SPALIO 3 – 26 d. I-V 10-18 val., VI 12-18 val.

Oachakos regionas Meksikoje yra laikomas daugiataučiu regionu dėl vietinių gyventojų įvairovės. Didžiausią regiono plotą užimančios zapotekų genties moterys išsiskiria savo socialiniu vaidmeniu visuomenėje. Tehuanų moterys - išdidžios, savarankiškos, iniciatyvios, temperamentingos. Jos užima svarbų vaidmenį, išlaikydamos socialinį ir kultūrinį indentitetą savo žemėse, kur vyrauja matriarchatas leidžiantis keistis lyčių vaidmenimis.

Moteriškumas laikomas gyvu kultūros simboliu, platus gėlėtas sijonas su „huipil“ (tradiciniais motyvais siuvinėta palaidine, kurią dėvi indėnės ir mestizų moterys Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje), plaukų pynės puoštos gėlėmis ir spalvotais kaspinais, maišytais su vietiniais motyvais (sandalais ir skaromis), taip pat ispaniškais motyvais (ispaniškomis šilko skaromis, klostuotais sijonais) - visa tai tehuanų moterų pasididžiavimas.

Regioninių kostiumų, dėvimų skirtingomis progomis (kasdienėje buityje, vestuvėse, laidotuvėse, vakarėliuose) grožyje atsispindi tikras gėlių labirintas.

Apie Arturo Betancourt

Arturo Betancourt (gimęs 1972m. Meksikoje) laisvai samdomu fotografu dirba jau nuo 1993 metų. Jo fotografinė veikla apima tokias sritis kaip dokumentika, kelionė, kraštovaizdžiai, architektūra bei meninė fotografija. Autoriaus darbai buvo eksponuojami daugiau nei 80 kartų įvairiuose muziejuose, galerijose ir kultūriniuose renginiuose Meksikoje, Vokietijoje, Argentinoje, Danijoje, Ispanijoje, Jungtinėse Valstijose, Islandijoje, Liuksemburge, Portugalijoje bei Singapūre. Betancourt perduoda savo kaip profesionalaus fotografo patirtį vesdamas paskaitas klasėse, kursuose, seminaruose, mokymuose, konsultacijose bei konferencijose įvairiuose universitetuose bei institucijoje visos šalies mastu (kaip UNAM, IPN, BUAP, ULA, UNITEC). Be to, 1997m. tapęs fotografijos profesoriumi, dėsto paskaitas Nacionaliniame dailės ir literatūros institute (INBA).

UMI Galera (Užupio g. 2A, Vilnius)

Parodos lankymas nemokamas

APVALAUS STALO DISKUSIJA. „Lietuva – Lotynų Amerika. Kultūrinis bendradarbiavimas vakar, šiandien, rytoj!“

SPALIO 2 d. 10:30

2015 m. Europos Komisija paskelbė skirianti paramą Lotynų Amerikai ir Karibams, kad būtų sustiprintas bendradarbiavimas su šiuo regionu.

„Didelis geografinis atstumas nėra kliūtis vystyti dvišalį bendradarbiavimą. Prieš 200 metų tarp valstybių užsimezgę kultūriniai ryšiai yra geriausias įrodymas, kad net ir per tūkstančius kilometrų nutolusias tautas gali sujungti kultūra, skirtingos tradicijos ir noras padėti vieni kitiems. Kartu dirbame tarptautinėse bendruomenėse, tačiau vis dar turime daug neišnaudotų galimybių ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Čilėje metu 2015 m.

Kultūra visada jungdavo tolimiausius kraštus, vienijo skirtingus regionus ir padėdavo kartu pasiekti didelių tikslų, kurie dažnai užeidavo net už kultūrinio bendradarbiavimo ribų. Kultūrinis bendradarbiavimas visada būdavo, yra ir bus vienas svarbiausių tautų draugystės akcentų. IN LATINO jau dešimtus metus, mažindama ilgus geografinius atstumus, nusprendė garsiai prabilti apie tai, kaip bendradarbiauja Lietuvos ir Lotynų Amerikos kultūros atstovai, pasidalinti idėjomis, kaip šį bendradarbiavimą sustiprinti ir padidinti jo rezultatyvumą.

Idant Lietuvoje aktyviai veikiančios profesionalų kultūros organizacijos galėtų sinergiškai vykdyti veiklą kartu su Lietuvos kuriama kultūrinio bendradarbiavimo politika su Lotynų Amerikos regionu, IN LATINO kviečia susirinkti į apvalaus stalo diskusiją – aptarti jau vykdomus projektus, apžvelgti Lietuvą aplankančius Lotynų Amerikos menininkus, muzikos, kino ir kitus kultūros veikėjus.

Į diskusiją apie nuveiktus darbus bei ateities planus kviečiami Jo Ekcelencija Meksikos ambasadorius Švedijoje Agustín Gasca Pliego, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovai kartu su meno galerijomis, kino, muzikos, šokių festivalių organizatoriais bei kitais aktyviai veikiančiais kultūrinio bendradarbiavimo puoselėtojais.

Moderatorius:

Karolis Kaupinis

Diskusijos dalyviai:

Jo Ekscelencija Agustín Gasca Pliego - Meksikos Ambasadorius Švedijoje;

Šarūnas Birutis – LR kultūros ministerija, ministras;

Vida Ramaškienė – Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“, direktorė.

Kviestiniai svečiai:

Rūta Kačkutė – LR Prezidentės patarėja;
Raimundas Paliukas – LR švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas;
Jurgita Bieliūnienė – LR švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėja;
Jūratė Pazikaitė – Vilniaus kino biuro direktorė;
Agnė Bilotaitė – LRS Tarpparlamentinių ryšių su Lotynų Amerika grupės pirmininkė;
LR užsienio reikalų ministerija, Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamentas, atstovai;
Jaunius Gumbis – Brazilijos garbės konsulas Lietuvoje;
Rimtautas J. Vizgirda – Čilės garbės konsulas Lietuvoje;
Donetas Karčiauskas – Urugvajaus garbės konsulas Lietuvoje.

LR kultūros ministerija („Žydroji salė“, J.Basanavičiaus g. 5)

Registracija

DIEVŲ GĖRIMAS. „Mezcal“ gėrimo degustacija

DIEVŲ GĖRIMAS

SPALIO 2 d. 20:00

Šiuo metu Europoje galima paragauti vieno iš populiariausių meksikietiškų spiritinių gėrimų, kurio sudėtyje esanti skirtingų rūšių agava suteikia ypatingą skonį, o ypač, susimaišiusi su įvairiais prieskoniais. Šis naminis gėrimas gaminamas pagal senovinį ispanišką būdą.

Kviečiame į „Mezcal“ gėrimo degustaciją restorane „Yucatan“:

- Jos metu išmoksime atpažinti kokybišką tradicinį „Mezcal“ gėrimą;

- Uostydami bandysime suprasti kiekvieno gėrimo sudedamąsias dalis;

- Ragausime ir keliausime po įvairialypį skonių pasaulį.

restoranas „Yucatan“ (Pylimo g. 2)

Registracija telefonu: +370 676 62667 arba +370 683 38973 (vietų skaičius ribotas)

Dalyvavimo degustacijoje kaina: 20 €

IN LATINO: ONE DAY TRIP@KABLYS

SPALIO 3 d. Kultūros baras „Kablys“ (Kauno g. 5)

2015 m. IN LATINO akcentas – diena kultūros bare „Kablys“. Spalio 3 d. lotyniškoje programoje nuo paskaitų apie keliones, maisto ir gėrimų degustacijų iki filmų peržiūrų, kumbijos gyvo garso koncerto ir paryčių šokių pagal pietietiškus ritmus. Drauge su Lotynų Amerikos kultūros dienų lankytojais skirtingose pietietišku karščiu alsuojančiose stotelėse persės „Parranda Polar“, Spitzin, „konkistadorai“, „Milk Agency“ ir daugelis kitų, trokštančių pasidalinti savo egzotiškais įkvėpimais.

17:00 PASAKOJIMŲ STOTELĖ

Temos: Neapykanta dėl to kas esame: „Chicha“ kultūros atvejis Peru / Kelionė į kakavos gimtinę / Pasakojimas apie nuotykinio filmo „Konkistadorų keliais“ kūrimą Ekvadore ir Peru

Neapykanta dėl to kas esame: „Chicha“ kultūros atvejis Peru – Antonio Bechtle („Milk Agency”, Peru)

Vienas iš Peru kultūros pavyzdžių - „chicha“, arba „atstumtųjų kultūra“ atskleidžia, kokie sudėtingi veiksmai reikalingi visuomenėje, norint atrasti ir priimti savąjį identitetą.

Antonio Bechtle

Antonio baigė lingvistikos ir literatūros studijas, vėliau įgydamas komunikacijos magistro laipsnį Peru popiežiškame katalikų universitete Limoje. Vis laviruodamas tarp įvairių profesijų (rašytojo, žurnalisto), galiausiai (ir beveik atsitiktinai), jis tapo reklamos kūrėju, atrasdamas nišą, kurioje jaučiasi geriausiai. Autorius gyveno Peru, Anglijoje, o dabar apsistojęs Lietuvoje, kur dirba reklamos vadovu neseniai geriausioje Baltijos šalyse pripažintoje reklamos agentūroje „Milk Agency“, o taip pat dėsto reklamos mokykloje „The Atomic Garden Vilnius“.

Kelionė į kakavos gimtinę – Emilija ir Dorota („Va Kakava“ / Lietuva)

Vakaro metu Dorota papasakos apie savo kelionę Majų kultūros takais po pietų Meksiką bei Gvatemalą. Išgirsime apie nepaprastą Centrinės Amerikos gamtos įvairovę, kultūrines įdomybes bei Majų papročius ir ritualus. Antroje dalyje kartu su kolege Emilija merginos papasakos apie kakava, kurį kilo būtent iš Centrinės Amerikos. Sužinosite apie kakavos istoriją, jos poveikį mūsų kūnui ir protui, bei apie jos ceremoninį panaudojimą. Taip pat turėsite galimybę paragauti geriausios rūšies kakavos pupelių, kurios atkeliavo iš pat Gvatemalos.

Dorota – tarpkultūrinės komunikacijos magistrė, mėgstanti keliauti bei mokytis naujų kalbų. Šiuo metu dirba vertėja bei ispanų kalbos mokytoja, o be to yra muzikantė bei tekstilininkė. Kakava susižavėjo kelionės į Centrinę Ameriką metu, o šiuo metu kartu su Emilija reguliariai organizuoja kakavos ceremonijas, kurių metu dalyviai turi progą sužinoti apie autentiškos kakavos naudą organizmui, emocijoms bei paragauti specialiai paruošto kakavos gėrimo, kuris visam laikui pakeis jų suvokimą apie šokoladą.

Emilija – naujos kartos aptarnavimo verslo renginių organizatorė, kakavą iš naujo atrado dirbdama su šokoladinėmis skulptūromis. Beieškant tikrojo šokolado skonio abi merginos atrado kakavos pupelę, o per ja – ir visą jos istoriją.

Pasakojimas apie nuotykinio filmo „Konkistadorų keliais“ kūrimą Ekvadore ir Peru – Aleksandr Spicyn, Giedrius Bardauskas, Gedmantas Kropis (keliautojai, Lietuva)

Aleksandr Spicyn – Keliautojas megėjas, šešėlinis Konkistadorų projekto dalyvis.

Giedrius Bardauskas – Vienos seniausių tatuiruočių studijų Vilniuje įkurėjas. Tatuiruočių meistras, keliautojas ir šiaip - įdomus žmogus pastoviai turintis bent vieną išprotėjusią idėją. Filmas apie Konkistodorų kelius buvo jo idėja.

Gedmantas Kropis – Žinomas fotografas, sportininkas ir labai geras kompanijonas. Du metus iš eilės važiavo su Lietuvos komanda į Dakaro lenktynes.

facebook.com/KonkistadoruKeliais

vimeo.com/ondemand/38340

Renginys nemokamas

„Meškio istorija“ („Bear Story“) rež. Gabriel Osorio / 2014 / Čilė

21:00 KINO STOTELĖ

Trumpametražių filmų seansas FESTIVALIŲ NUGALĖTOJAI

Turbūt geriausi pastarųjų metų trumpametražiai filmai iš Kolumbijos, Argentinos, Brazilijos ir Čilės. Apdovanojimai 2014 m. Kanų kino festivalyje, peizažų, temų, personažų, kino formų įvairovė. Trukmė: 75 min.

Renginys nemokamas

Gyvas grupės „Parranda Polar“ koncertas

22:00 RITMO STOTELĖ

Gyvas grupės „Parranda Polar“ koncertas

Renginys nemokamas

23:00 ŠOKIŲ STOTELĖ

SPITZIN (VilnaSwing, LT) + Tropical Soundclash (LT)

SPITZIN (VilnaSwing, LT)

Ūsuotasis diskotekininkas Spitzin įrašus suka, arba kaip jis pats sako – muziką kolekcionuoja gerus septynerius metus. Jis pats yra lyg vaikščiojanti retro enciklopedija, nuo baltaračio dviračio iki skrybėlių ir įrašų kolekcijos. Grojame muzika swing, electroswing, cumbija, Hip-hop.

soundcloud.com/spitzin

Tropical Soundclash (LT)

Tropical Soundclash - tai keletą metų veikiantis tropinės, Lotynų Amerikos, Afrikos ir viso pasaulio muzikos projektas neįspraudžiamas į griežtus rėmus nei muzikine nei veiklos prasme. Tai ne tik kiekvieną trečiadienį LRT Opus eteryje skambanti radijo laida, bet ir kokybiški tropinės muzikos vakarėliai su svečiais iš užsienio, organizuojami senų bendražygių Artiomo Soldatovo, dar žinomo kaip Souldatov ir Vytauto Versecko, žinomo kaip Weedska bei nesenai komandą papildžiusio Pavel Kirpikov, žinomo kaip Stereobeaver. Tropical Soundclash jau ne pirmus metus džiugins „In Latino" svečius savo Lotynų Amerikos ir artimos klubinės muzikos programa.

Tropical Soundclash jau ne pirmus metus džiugins „In Latino" svečius savo Lotynų Amerikos ir artimos klubinės muzikos programa.

soundcloud.com/tropical-soundclash

soundcloud.com/weedska

soundcloud.com/stereobeaver

soundcloud.com/souldatov

Renginys nemokamas

BRAZILIJA VILNIAUS ŠIRDYJE

SPALIO 4 d. 16:00

Kviečiame į Braziliją Vilniaus širdyje!

Kelionėje turėsime galimybę degustuoti skirtingų šalių, naujo derliaus kavą, taip pat ypatingąją, specialiai Lietuvai užaugintą - „Brazil Ametista Mundo Novo“.

Pristatysime įvairius kavos paruošimo būdus ir papasakosime apie lietuvių plantaciją Brazilijoje.

Akis lepinsime trumpametražių filmų iš Brazilijos seansu, bei susipažinsime su specialiai į Lietuvą atvykusiu režisieriumi José Menezes (Brazilija) ir jo istorijomis.

Apie José Menezes

32 metų amžiaus. Studijavo filmų industriją FAAP‘e, San Paule, Brazilijoje. Vienas iš filmo „Sobre Futebol e Barreiras“ („Apie futbolą ir kliūtis“, 2011) režisierių. Dirbo asistuojančiu režisieriumi bei montuotoju filmuose, kurie buvo atrinkti į Kanų, Berlyno, IDFA ir daugelį kitų festivalių. Prodiusavo pilnametražį meninį filmą „Atlanto viešbutis“ („Hotel Atlantico“, rež. Suzana Amaral, 2011) bei pilnametražį dokumentinį filmą „Tikra Sambos istorija“ (rež. Fernando Capuano, 2014), kuriame taip pat dirbo ir fotografu, pripažintą geriausiu dokumentiniu filmu tarptautiniame San Paulo filmų festivalyje. Šiuo metu išleidžia ilgametražį meninį filmą, pavadinimu „Darbas“ (“Obra”, Gregorio Graziosi, 2014), kuriame dirbo asistuojančiu režisieriumi bei prisidėjo prie scenarijaus rašymo. „Barqueiro“ („Valtininkas“) yra jo pirmasis trumpametražis filmas.

TRUMPAMETRAŽIAI FILMAI. BRAZILIJA (29 min.)

„Valtininkas“ („Barquero“), rež. José Menezes ir Lucas Justiniano, 2014 

San Paulas, Brazilija. Vienas iš labiausiai apgyvendintų miestų mūsų planetoje. Jame kas 48 valandas miršta 500 žmonių. Sergio valstybinės laidojimo įstaigos vairuotoju dirba jau 20 metų ir ruošiasi išeiti į pensiją. Jo specializacija – ypatingi darbai, kurių joks kitas darbuotojas nesiryžta atlikti – vaikų palaikų gabenimas. Vieną žiemos naktį vienišas Sergio laukia savo pirmos užduoties.

„Mano vardas Robotas“ („Command Action“) / rež. João Paulo Miranda Maria / 2015

Berniukas vaikšto po turgų ieškodamas šviežių daržovių ir įdėmiai stebėdamas aplinką. Viena smulkmena pakeičia įvykių eigą. Filmo premjera įvyko šių metų Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Kritikų savaitė“.

kavinė „Green Café“ (Vilniaus g. 29)

Renginys nemokamas

LAISVŲ VIETŲ RENGINYJE NEBĖRA.

Kinas

Trumpametražiai filmai. Festivalių nugalėtojai

Turbūt geriausi pastarųjų metų trumpametražiai filmai iš Kolumbijos, Argentinos, Brazilijos ir Čilės. Pagrindiniai apdovanojimai 2014 m. Kanų kino festivalyje. Peizažų, temų, personažų, kino formų įvairovė nepaliks abejingų.

73 min. / N-16

„Leidi“ / Trumpametražiai filmai. Festivalių nugalėtojai

„Leidi“

„Leidi“ / rež. Simón Mesa Soto / 2014 / Kolumbija, Didžioji Britanija

Filmo treileris

2014 m. Kanų festivalio „Auksine palmės šakele“ apdovanotas trumpametražis filmas dokumentinio kino manieromis fiksuoja neprofesionalių aktorių autentiškai suvaidintą Kolumbijos miesto Medelino kasdienybę. Jauna mergina Leidi gyvena kartu su savo mama ir neseniai gimusia dukrele, kurios tėvas Aleksis kratosi atsakomybės, sąmoningai nesirodo namuose ir mėgaujasi jaunyste be įsipareigojimų. Šiandien Leidi nuprausia kūdikį ir susiruošia pirkti bananų. Pažįstamas vaikinas pakužda pastebėjęs Aleksį su kita mergina. Užsispyrusi Leidi būtinai nori susirasti savo dukrelės tėvą.

„Debesyse“ („En las nubes“) / Trumpametražiai filmai. Festivalių nugalėtojai

„Debesyse“

„En las nubes“ / rež. Marcelo Mitnik / 2014 / Argentina

Filmo treileris

Oliveris - amerikietis, gyvenantis Argentinoje, nepaisydamas draugo įspėjimų, kad Lotynų amerikiečiai nemėgsta išpūstų romantiškų ceremonijų, rengiasi pirštis mylimajai. Tuo pačiu metu, Mariela nekantriai laukia lemtingo savo vaikino žingsnio ir puošiasi išsvajotai progai.

„Meškio istorija“ („Bear Story“) / Trumpametražiai filmai. Festivalių nugalėtojai

„Meškio istorija“

„Bear Story“ / rež. Gabriel Osorio / 2014 / Čilė

Filmo treileris

Pavargęs nuo pasaulio meškis pasakoja savo gyvenimo istoriją per magišką marionečių teatro prizmę. Kaip teigia režisierius G. Osorio, filmą įkvėpė nuo A. Pinočeto diktatūros nukentėjusio, 8 dešimtmetyje atskirto nuo šeimos ir dešimtmečiui iš gimtosios Čilės į Didžiąją Britaniją ištremto jo senelio istorija.

„Beširdė“ („Sem coracao“) / Trumpametražiai filmai. Festivalių nugalėtojai

„Beširdė“

„Sem coracao“ / rež. Nara Normande ir Tiao / 2014 / Brazilija

Filmo treileris

Leo vyksta atostogauti pas savop pusbrolį gyvenantį žvejų kaimelyje. Čia jis sutinką merginą, kurią aplinkiniai vadina Beširdės vardu. 2014 m. Kanų festivalio paralelinės programos „Dvi režisierių savaitės“ geriausias trumpametražis filmas.

Trumpametražiai filmai. Brazilija

Programą sudarantys 4 naujausi trumpametražiai filmai iš Brazilijos įvairiapusiškai iliustruoja šios Pietų Amerikos šalies dabarties realijas. Po garsiausius pasaulio kino festivalius keliaujantys ir prizus laimintys filmai – jaunų, perspektyvių brazilų režisierių darbai, gvildenantys svarbias Lotynų Amerikos regionui, tiek ir universalias, bendražmogiškas temas.

75 min. / N-16

„Plunksnos istorija“ („História de uma Pena“) / Trumpametražiai filmai. Brazilija

„Plunksnos istorija“

„História de uma Pena“ / rež. Leonardo Mouramateus / 2015

Filmo treileris

Mokytojas laukia vėluojančių mokinių. Tuo tarpu jauna pora atsibunda medžių apsuptyje. Rytas. Dešimt valandų penkiolika minučių.

„Valtininkas“ („Barquero“) / Trumpametražiai filmai. Brazilija

„Valtininkas“

„Barquero“ rež. José Menezes ir Lucas Justiniano / 2014

San Paulas, Brazilija. Vienas iš labiausiai apgyvendintų miestų mūsų planetoje. Jame kas 48 valandas miršta 500 žmonių. Sergio valstybinės laidojimo įstaigos vairuotoju dirba jau 20 metų ir ruošiasi išeiti į pensiją. Jo specializacija – ypatingi darbai, kurių joks kitas darbuotojas nesiryžta atlikti - vaikų palaikų gabenimas. Vieną žiemos naktį vienišas Sergio laukia savo pirmos užduoties.

„Tenisininkė“ („La tenista“) / Trumpametražiai filmai. Brazilija

„Tenisininkė“

„La tenista“ / rež. Daniel Barosa / 2014

Filmo treileris

Jauna mergina vardu Žu vėluoja į brangias privačias pamokas. Sutrikusi nuo šeimyninio chaoso, SMS žinučių ir hormonų paauglė teniso žaidėja bėga nuo paslapties. Vieno kadro filmas.

„Mano vardas Robotas“ („Command Action“) / Trumpametražiai filmai. Brazilija

„Mano vardas Robotas“

„Command Action“ / rež. João Paulo Miranda Maria / 2015

Filmo treileris

Berniukas vaikšto po turgų ieškodamas šviežių daržovių ir įdėmiai stebėdamas aplinką. Viena smulkmena pakeičia įvykių eigą. Filmo premjera įvyko šių metų Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Kritikų savaitė“.

Trumpametražiai filmai. Čilė

Provokuojanti, testuojanti žiūrovų toleranciją ir kelianti daug nepatogių klausimų naujausių Čilės trumpametražių filmų programa.

90 min. / N-16

„Dingusios karalienės“ („Locas perdidas“) / Trumpametražiai filmai. Čilė

„Dingusios karalienės“

„Locas perdidas“ / rež. Ignacio Juricic Merillán / 2015

Filmo treileris

1996-aisiais filmuojamo policijos reido metu klube sulaikomas Rodrigas, dirbantis transvestitu. Bijodamas, kad šeima pamatys jį televizijoje, jis planuoja pabėgti su savo partneriu - kirpėju ir šeimos draugu. 2015 m. Kanų kino festivalyje laimėjo antrąją vietą „Cinefondation“ konkurse.

„Šventasis Kristoforas“ („San Cristobal“) / Trumpametražiai filmai. Čilė

„Šventasis Kristoforas“

„San Cristobal“ / rež. Omar Zuniiga Hidalgo / 2015

Filmo treileris

Prieš išvykdamas gyventi į užsienį, Lukas svečiuojasi pas savo seserį atokioje Čilės saloje. Čia jis sutinka jauną, gražų žveją Antonio. Įsiplieskia aistringas romanas. Ar tikrajai meilei sutrukdys vietinės visuomenės konservatyvūs įsitikinimai?

„Frančeska“ („Francesca“) / Trumpametražiai filmai. Čilė

„Frančeska“

„Francesca“ / rež. Sebastián Palominos / 2015

Filmo treileris

Transseksualė Frančeska neseniai išsiskyrė su savo partneriu. Sutikusi seniai matytą besilaukiančią draugę priimą ją gyventi pas save ir laikui bėgant suvokia galimybę sukurti šeimą, apie kokią visada svajojo.

„Nešvarūs skalbiniai“ („Los trapos al sol“) / Trumpametražiai filmai. Čilė

„Nešvarūs skalbiniai“

„Los trapos al sol“ / rež. Ramiro Zamorano / 2014

Filmo treileris

Silvana atvyksta į Čilės pietus, ieškodama savo tėvo. Būsimas susitikimas jai kelia nerimą ir baimę.

Trumpametražiai filmai. Argentina

Nenuspėjami, linksmi, gilūs, jaunatviški, romantiški, niūrūs, komiški – šiais epitetais galima apibūdinti argentinietiškos programos trumpametražius filmus. 3 trumpametražiai atkeliauja tiesiai iš prestižinio šių metų Lokarno kino festivalio, kur juos pastebėjo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

65 min. / N-16

„Guliveris“ („Gulliver“) / Trumpametražiai filmai. Argentina

„Guliveris“

„Gulliver“ / rež. Maria Alché / 2015

Filmo treileris

Po vakarėlio, Agos ir Renas atsiranda keistoje vietoje, kurioje jau yra buvę anksčiau... Atotrūkis nuo realybės piknaudžiaujant alkoholiu ir durys vedančios į tą pačią, tačiau skirtingą vietą.

„Frankenšteino nuotaka“ („La novia de Frankenstein“) / Trumpametražiai filmai. Argentina

„Frankenšteino nuotaka“

„La novia de Frankenstein“ / rež. Agostina Galvez ir Francisco Lezama / 2015

Filmo treileris

Yvana leidžia vasarą Buenos Airėse dirbdama įmonėje, kuri nuomoja butus užsieniečiams. Jos darbas – pasitikti turistus, padėti jiems apsiprasti svečioje šalyje. Tačiau po jos draugišku veidu slepiasi intrigų, meilės, melagysčių, fikcijos ir realybės raizgalynė.

„Naujas gyvenimas“ („Nueva vida“) / Trumpametražiai filmai. Argentina

„Naujas gyvenimas“

„Nueva vida“ / rež. Kiro Russo / 2015

Stebime tarsi slapta kamera nufilmuotus intymius šeimos kasdienybės vaizdus. Hipnotizuojantis filmas apie naujo, geresnio gyvenimo svajas.

„21 lengvas žingsnelis pamiršti savo buvusįjį“ („Cómo olvidar un amor en 21 pasos“) / Trumpametražiai filmai. Argentina

„21 lengvas žingsnelis pamiršti savo buvusįjį“

„Cómo olvidar un amor en 21 pasos“ / rež. Julieta Steinberg / 2014

Sakoma, jog nuo tragedijos iki komedijos – tik vienas mažas žingsnelis. Šis filmas - tai asmeninė tragedija su komedijos žiupsneliu. Džiuljetą palieka jos vaikinas, todėl ji grįžta gyventi pas tėvus. Remdamasi internete rastais patarimais, ji mažais žingsneliais bando atsigauti po skyrybų. Viskas, kas beliko – laukti 21-ojo žingsnio.

Informacija apie bilietus

Kaina - 3 €. Bilietai parduodami internetu www.forumcinemas.lt arba kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ kasose (Savanorių pr. 7), informacija telefonu 1567 (0,55 €/min).

Programa

spalio 3 d. šeštadienis

12:00 - 18:00

FOTOGRAFIJŲ PARODA

„Arturo Betancourt. Tehuanas. Gėlių moterys“

UMI Galera

21:00

KINO STOTELĖ

Trumpametražių filmų seansas
FESTIVALIŲ NUGALĖTOJAI

Kultūros baras „Kablys“

22:00

RITMO STOTELĖ

Gyvas grupės „Parranda Polar“ koncertas

Kultūros baras „Kablys“

23:00

ŠOKIŲ STOTELĖ

SPITZIN (VilnaSwing) + Tropical Soundclash

Kultūros baras „Kablys“

spalio 5 d. pirmadienis

10:00 - 18:00

FOTOGRAFIJŲ PARODA

„Arturo Betancourt. Tehuanas. Gėlių moterys“

UMI Galera

spalio 6 d. antradienis

10:00 - 18:00

FOTOGRAFIJŲ PARODA

„Arturo Betancourt. Tehuanas. Gėlių moterys“

UMI Galera

spalio 7 d. trečiadienis

10:00 - 18:00

FOTOGRAFIJŲ PARODA

„Arturo Betancourt. Tehuanas. Gėlių moterys“

UMI Galera

spalio 8 d. ketvirtadienis

10:00 - 18:00

FOTOGRAFIJŲ PARODA

„Arturo Betancourt. Tehuanas. Gėlių moterys“

UMI Galera

Galerija

Nuotraukos

Video

Vietos

Kontaktai

inlatino@kinopavasaris.lt

+370 60 703 013

facebook.com/InLatino

Partneriai